• جمعه ۲۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-2985-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استانداری لرستان مطرح کرد:

مشارکت زنان در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی با رویکرد دانش محوری

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان گفت: در راستای اشتغال زنان تسهیل و تاکید ویژه‌ای بر روند حمایتی منابع انجام گیرد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مهندس مهرداد غضنفری امرایی در جلسه اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: پیرو سفر وزیر کشور به استان در بهمن سال گذشته مصوباتی در رابطه با برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه زنان صورت گرفت که به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد.

وی اضافه کرد: از دستگاه‌ها انتظار داریم که شرح وظایفی که می‌توانند در حوزه کاری خود برای تحقق این مهم در سند سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال استان، ارائه بدهند را اعلام کنند.

غضنفری امرایی با بیان اینکه هم‌اکنون وارد فصل اجرایی مصوبات شده‌ایم، اضافه کرد:  جلسات اقتصاد مقاومتی با برش شهرستانی برگزار شده و به صورت جدی پیگیری می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان جامعه زنان را یکی از گسترده‌ترین جوامع در بخش اشتغال دانست و افزود: در برخی از مشاغل زنان نقش ویژه و بارزتری نسبت به مردان دارند و برای همین باید با حساسیت ویژه‌ای این نقش مشاهده و بیان شود.

وی با اشاره به اینکه وزارت نیز عنایت ویژه‌ای به اشتغال بانوان دارد، گفت: در این رابطه وزارت منتظر اظهارنظر استان‌هاست که اگر قوانین نیاز به اصلاحات و بازنگری دارند این کار انجام شود.

غضنفری امرایی یادآور شد: از سه سال گذشته سند اشتغال استان تنظیم شده و امسال چهارمین سال تهیه آن است. اسنادی که هم‌اکنون تدوین شده‌اند قابل مقایسه با نمونه‌های گذشته نیستند چراکه جامعه محور بوده و از گستردگی بالایی برخوردارند.

وی تصریح کرد: مواردی از جمله ارتقای توان تولید، توسعه و تعمیق تکنولوژی در سند گنجانده و با برش شهرستانی، بخشی و زیربخشی تدوین شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان خاطرنشان کرد: ممکن است در هر منطقه اولویت خاصی وجود داشته باشد و در همین راستا برای مکان‌های مختلف محوریت‌های متفاوتی درنظر گرفته شده است و در این رابطه هیچگونه ابهامی وجود ندارد.

غضنفری با بیان اینکه می‌توان نقش زنان را در اشتغال و اقتصاد استان پررنگ‌تر کرد، ادامه داد: مشارکت زنان در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی با یک رویکرد دانش محوری باید مدنظر قرار گیرد.

وی گفت: در راستای اشتغال زنان استان می‌بایست تسهیل و تاکید ویژه‌ای بر روند حمایتی منابع صورت گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: