• جمعه ۲۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-5586-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان:

برنامه‎های اوقات فراغت در راستای هدایت استعدادهای دانش آموزان برنامه‎ریزی شوند

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان گفت: برنامه ‎ های اوقات فراغت در راستای هدایت استعدادهای دانش آموزان برنامه ‎ ریزی شوند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، خدانظر دریکوند در جلسه شورای معاونین اظهار کرد: هدایت تحصیلی دانش آموزان و توسعه متوازن هدایت تحصیلی مسئله ای مهم و جدی است.

وی اضافه کرد: باید تلاش شود تا دانش آموزان انتخاب هوشمندانه‎ای برای ادامه تحصیل در رشته‎های مختلف داشته باشند که هم متناسب با توان، استعداد و علایق آنها باشد و هم امکان موفقیت در ورود به رشته‎های آموزش عالی را داشته باشند.

دریکوند استفاده از ظرفیت رسانه‎ها و نشریات را برای تبیین این مسئله لازم و ضروری برشمرد و ادامه داد: باید خانواده‎ها و دانش آموزان درست و منطقی توجیه شوند تا به صورت احساسی و کاذب انتخاب رشته نکنند.

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان به میزبانی آموزش و پرورش لرستان در مسابقات کشتی آزاد و فرنگی دانش آموزان سراسر کشور اشاره کرد و افزود: این مسابقات ظرفیت مناسبی است تا توانمندی و فرهنگ غنی لرستان به سراسر کشور معرفی شود و مسئولین وزارت با توان و مدیریت استان بیش از گذشته آشنا شوند.

وی به فرا رسیدن فصل تعطیلات تابستانی هم اشاره کرد و گفت: برنامه‎های اوقات فراغت باید در راستای غنی سازی، پرورش و هدایت استعدادهای دانش آموزان عملیاتی و اجرایی شود.

دریکوند تاکید کرد: باید نظارت دقیقی بر کمیت و کیفیت برنامه‎های اوقات فراغت صورت گیرد تا دانش آموزان بهره لازم را از کلاس‎ها بگیرند.

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان به ضرورت ساماندهی بهینه منابع انسانی اشاره کرد و افزود: باید به گونه‎ای برنامه‎ریزی شود تا از منابع انسانی برای ارتقای کیفیت آموزش و پرورش حداکثر بهره‎وری به عمل آید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: