• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-2585-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس:

خط تولید آب «صنایع غذایی گهر» تا پایان شهریور عملیاتی می‌شود

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: خط تولید آب «صنایع غذایی گهر» تا پایان شهریور عملیاتی می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مجید کیانپور در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه ‎ گذاری شهرستان دورود با اشاره به بهانه تراشی برای اجرای فاز ۴ سیمان دورود، اظهار کرد: تاخیر در احداث این پروژه نتیجه بهانه تراشی ‎ های غیرمنطقی مدیران ارشد شرکت «فارس خوزستان» است.

وی افزود: مگر مکاتبات اداری چقدر زمان می ‎ ‏برد که گاهی برای ارسال یک نامه باید چندین ماه وقت صرف شود.

کیان ‎ پور ادامه داد: انتظار داریم دولت به این قضیه ورود جدی کند و زمینه را برای آغاز عملیات اجرایی این پروژه که یک مطالبه عمومی است، فراهم سازد.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقدامی برای احداث بیمارستان دورود صورت نگرفته، تصریح کرد: در سال گذشته استاندار لرستان پیگیری ‎ های خوبی انجام دادند و الان نیز مکان برای احداث بیمارستان فراهم شده است اما تا این لحظه اقدامی برای آغاز عملیات اجرایی آن صورت نگرفته است.

وی با تاکید بر ضرورت رسیدگی به وضعیت پروژه ‎ های تعطیل، نیمه تعطیل و بلاتکلیف، یادآور شد: نباید این پروژه ‎ ها را به حال خود رها کنیم چرا که بی توجهی به آنها سبب پسرفت اقتصادی استان می ‎ شود.

کیانپور خاطر نشان کرد: فاز دوم صنایع غذایی گهر تا پایان شهریور عملیاتی می ‎ شود. همه ما باید برای بهره ‎ برداری نهایی از این صنعت تلاش کنیم.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه این فرهنگ باید تغییر کند و ما باید  برای راه اندازی کار مردم جاذبه داشته باشیم نه دافعه گفت: طرح ‎ های کشاورزی باید مورد توجه قرار گیرند و اگر طرحی در کارگروه اشتغال مصوب می ‎ شود پس چرا در پرداخت تسهیلات به آن خساست به خرج می دهیم و سنگ اندازی می کنیم؟

وی افزود: متاسفانه مدیران دستگاه ‎ های اجرایی استان ما جسارت و قدرت ریسک ندارند و همین موضوع خود به خود بر فعالیت ‎ های سازمانی آنها تاثیر منفی می ‎ گذارد.

کیان پور با اشاره به نقش ارزنده صنایع زرهی بنی هاشم در اقتصاد کشور و منطقه، عنوان کرد: همه بر این اعتقادیم که توانمندی و قابلیت اشتغالزایی صنایع زرهی بنی هاشم بیش از وضع موجود است اما باید مدیران آن برای توسعه فعالیت ‎ های خود تلاش بیشتری داشته باشند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صنایع زرهی بنی هاشم می ‎ تواند نقش مهمی در فعال ‎ سازی و پویایی فعالیت ‎ های سایر صنایع منطقه داشته باشد، ابراز امیدواری کرد مدیران آن نسبت به توسعه فعالیت های اقتصادی با هدف اشتغالزایی اهتمام لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به نرخ بالای بیکاری در سراسر استان، ادامه داد: ما هم دوست نداریم حتی یک نفر در سطح استان بیکار باشد اما این انصاف نیست نیروهای مورد نیاز ادارات و نهادهای دولتی و غیر دولتی و پروژه ‎ های عمرانی که نیاز به تخصص خاصی ندارند از یک بخش از استان روانه دیگر شهرها شوند. هر شهری به اندازه خود مشکل بیکاری دارد و این معضل هم اینک در دورود بیداد می ‎ کند.

کیان پور با اشاره به تصویب ۳۳۲ طرح اقتصادی در شهرستان دورود یادآور شد: بررسی کنید و ببینید که چند تا از این طرح ها به مرحله اجرا رسیده است؟ هیچ، حتی یک طرح نیز اجرایی نشده است.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: مدیران دستگاه ‎ هایی اجرایی از بار مسئولیت شانه خالی می ‎ کنند و هیچ یک از بانک ‎ های استان به غیر از بانک ملی پای کار نیستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: