• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-5486-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه لرستان خبر داد:

خرید بیش از 50 میلیارد تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی


رئیس دانشگاه لرستان گفت: دانشگاه نسل سوم دانشگاهی مهارت‌آفرین است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر خسرو عزیزی در جمع خبرنگاران رویکرد دولت تدبیر و امید را حرکت دادن دانشگاه‌های کشور به سوی دانشگاه‌های نسل سوم دانست و اظهار کرد: در این رویکرد ایجاد رشته‌های تحصیلی دانشگاهی براساس نیازها و پتانسیل‌های منطقه‌ای و استانی است.

رئیس دانشگاه  از برخی مجوزها و گشایش‌ها در دوره دولت تدبیر و امید در راستای حرکت دادن دانشگاه به سوی دانشگاه نسل سوم خبر داد و گفت: راه‌اندازی رشته باستان‌شناسی در مقطع کارشناسی در سال 94، رشته جغرافیا و برنامه‌ریزی گردشگری در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته، اخذ موافقت اصولی گشایش رشته‌های شیلات و محیط زیست در مقطع کارشناسی در سال 95 از جمله مجوزهای اخذ شده است.

عزیزی اخذ مجوز یا راه‌اندازی این‌گونه رشته‌های تحصیلی را در راستای تقویت دانشگاه نسل سوم برشمرد و افزود: دانشگاه لرستان می‌کوشد کارآفرین و مهارت‌آفرین باشد تا در کاهش بیکاری جوانان تحصیل‌کرده نیز اثرگذار شود.

وی تاکید کرد:  پیگیری‌ها برای کسب مجوز راه‌اندازی مرکز تحقیقات بلوط دانشگاه لرستان نیز همچنان ادامه دارد.

رئیس دانشگاه لرستان از اعتبارات هزینه شده برای تجهیز آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه لرستان در دوره دولت تدبیر و امید خبر داد و یاد آورشد: تا پایان بهمن‌ماه 95 بیش از پنج میلیارد تومان برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی با تأکید بر خرید محصولات ساخت داخل هزینه شد.

 عزیزی افزود: تکمیل و تجهیز آزمایشگاه‌های دانشگاهی از سیاست‌های دولت تدبیر و وزارت علوم است تا پژوهش‌های کاربردی در سطح دانشگاه‌ها افزایش یابد.

 

وی با اشاره به ظرفیت گیاهان دارویی لرستان گفت: بانک ژن گیاهان دارویی در آزمایشگاه مرکزی شماره دو دانشگاه لرستان ایجاد شد.

رئیس دانشگاه لرستان از فضای باز سیاسی در دانشگاه‌ها در دوره دولت تدبیر خبردادو با بیان اینکه شاهد هستیم که با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید، فضای فعالیت تشکل‌های دانشجویی در دانشگاه باز شد، تصریح کرد: هم اکنون تشکل‌های دانشجویی در دانشگاه لرستان در چارچوب قانون به فعالیت‌های خویش مشغول‌ هستند.

وی گفت: این در حالیست که در دوره  دولت قبل از دولت یازدهم فعالیت تشکل دانشجویی اصلاح‌طلب انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تعطیل شده بود درحالیکه در اردیبهشت‌ماه 94 فعالیت قانونمند این تشکل، احیاء شد و الان همه تشکل‌های دانشجویی در چارچوب قانون، فعالیت می‌کنند.

عزیزی با بیان اینکه تقویت ارتباط بین جامعه و دانشگاه با محوریت توجه به نیازهای منطقه‌ای، سند آمایش و نیازهای استانی، از اهداف حرکت‌دادن دانشگاه‌ها به سوی دانشگاه‌های نسل سوم در دوره دولت تدبیر و امید است، اظهار کرد:  بخش دیگری از رویکرد دولت در تقویت مدیریت سبز در دانشگاه به دنبال کاهش مصرف انرژی و بهنیه سازی مصرف انرژی در راستای اصلاح الگوی مصرف است و در این راستا جلسات شورای راهبردی مدیریت سبز در دانشگاه لرستان، به صورت مرتب تشکیل می‌شود.

رئیس دانشگاه لرستان بر تعادل بین اقتصاد و محیط‌زیست تأکید کرد و گفت: رشد و توسعه اقتصادی بایستی در تعادل با حفظ محیط زیست باشد تا رسیدن به توسعه پایدار، محقق شود و اینکه از اصلاح الگوی مصرف و توجه به محیط زیست و بهینه‌سازی مصرف انرژی می‌گوییم، دقیقاً توجه عملیاتی به مفهوم مدیریت سبز است که دولت تدبیر و امید برای تحقق این مهم، گام برداشته است.

وی گفت: دانشگاه لرستان در حال حاضر با 9300 دانشجو و 270 عضو هیئت علمی فعالیت دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: