• چهارشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۴۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 963-5190-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آتش‎سوزی در مراتع شهرستان بروجرد رخ نداده است

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد گفت: تاکنون آتش‎سوزی در مراتع شهرستان رخ نداده است.

امیر ثقلینی در گفت‎وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: دو نوع آتش‎سوزی اتفاق می‎افتد که شامل مراتع و زمین‎های کشاورزی است.

وی افزود: تاکنون آتش‎سوزی در مراتع شهرستان بروجرد اتفاق نیفتاده است ولی متاسفانه کشاورزان باقبیمانده محصولات را آتش می‎زنند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد تصریح کرد: کشاورزان از خطراتی که آتش زدن بقایای محصولات خاک و کشاورزی آنان را تهدید می‎کند از طریق کارگاه‎های آموزشی مطلع شده‎اند ولی همچنان شاهد این عمل توسط کشاورزان هستیم.

ثقلینی اضافه کرد: خاک محیط زنده‎ای است که با آتش کشیدن آن، تمامی موجودات زنده آن می‎میرند و آسیب‎های جبران ناپذیری به خاک حاصلخیز وارد می‎شود.

وی بیان کرد: با آتش زدن کاه و کلش باقی مانده در مزارع، میکروارگانیسم‎های خاک از بین رفته و پس از چند سال، حاصلخیزی خاک از بین می‎رود ضمن اینکه این عمل باعث آلودگی شدید هوا می‎شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد خاطرنشان کرد: موجودات مختلفی از جمله باکتری‎ها، قارچ‎ها، کرم‎ها و تجزیه کننده‎‌ها در خاک زندگی می‎کنند که این موجودات در حاصلخیزی خاک زراعی نقش مهمی را ایفا می‎کنند.

ثقلینی گفت: متاسفانه کشاورزان با آتش زدن مزارع به یک‎باره تمامی این عوامل مهم را نابود می‎کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: