• دوشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-5984-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خبر داد:

کاهش ۳۸ درصدی تلفات جاده‌ای در لرستان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از کاهش ۳۸درصدی تلفات ناشی از تصادفات برون شهری و روستایی در لرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، علی زندی‎فر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در مجموع میزان کشته‎شدگان تصادفات برون شهری و روستایی در فروردین و اردیبهشت ماه سالجاری ۳۹ نفر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۶۳ نفر تلفات معادل ۳۸.۱ درصد کاهش یافته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان با تفکیک میزان تلفات برون شهری و روستایی ادامه داد: در دو ماهه ابتدای امسال میزان تلفات ناشی از تصادفات برون شهری ۳۷ نفر گزارش شده و این در حالیست که در مدت مشابه پارسال ۵۷ نفر ثبت شده و نشان از کاهش ۳۵.۱ درصدی تلفات برون شهری دارد.

وی با بیان اینکه تلفات در محورهای روستایی استان از بیشترین کاهش نسبت به سایر راه‌ها برخوردار است، تصریح کرد: این در حالیست که در فروردین و اردیبهشت سال قبل شش نفر در محورهای روستایی لرستان جان باخته بودند و در مدت مشابه سالجاری دو نفر به ثبت رسیده یعنی ۶۶.۷ درصد کاهش در آمار تلفات محورهای روستایی استان مشاهده می‌شود.

زندی‎فر از افزایش ۳۳.۳ درصدی تلفات ناشی از تصادفات درون شهری در استان خبر داد و گفت: علیرغم کاهش چشمگیر تلفات ناشی از تصادفات برون شهری و روستایی، میزان تلفات درون شهری استان در مدت ذکر شده نسبت به سال قبل از ۱۲ نفر به ۱۶ نفر افزایش یافته که نیاز است با همکاری دستگاه‌های ذیربط به ویژه پلیس راهور استان نسبت به کاهش این آمار برنامه ریزی و اقدام لازم صورت گیرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان با مقایسه جداگانه آمار تلفات فروردین و اردیبهشت نسبت به سال قبل اظهار کرد: در فروردین امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۳.۳درصد و همچنین در اردیبهشت ماه  امسال در مقایسه با اردیبهشت سال گذشته ۴۴.۴ درصد کاهش تلفات جاده ای به ثبت رسیده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: