• جمعه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-4384-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان جهاد کشاورزی: توسعه ۲۰۰۰ هکتاری باغات در لرستان

درآمدزایی گیاهان دارویی بیش از ۷۶ میلیارد تومان است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از توسعه باغات در اراضی شیب‌دار و نیمه‌دیم استان خبر داد .

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، عبدالرضا بازدار در جلسه اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: سه واحد فرآوری گیاهان دارویی در استان داریم و خوشبختانه مردم با مصرف این گیاهان کاملاً آشنا هستند .

وی ادامه داد: سطح زیرکشت گیاهان دارویی در لرستان بیش از ۷۶۸ هکتار است که ۱۶۰ هکتار آن زعفران بوده و اشتغالزایی خوبی دارد .

بازدار با بیان اینکه درآمدزایی گیاهان دارویی استان بیش از ۷۶ میلیارد تومان است، اضافه کرد: سالیانه تولیدات گیاهان دارویی ۳۸۷۱ تن است. لرستان با توجه به اقلیم و خاک حاصل‌خیز، مکان مناسبی برای کشت این گیاهان است .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه تنوع گیاهان دارویی در استان خیلی زیاد است، تصریح کرد: ۱۷۰۰ گونه گیاهی در لرستان وجود داشته که ۳۰۰ گونه آنها مصرف دارویی و صنعتی دارند .

وی یادآور شد : لرستان تنها استانی است که سال گذشته بحث گیاهان دارویی را در اقتصاد مقاومتی لحاظ کرده بود و ۱۶۲ هکتار کشت این گیاهان را به ثمر رساندیم و امسال هم به دنبال توسعه آن هستیم .

بازدار در ادامه با بیان اینکه توسعه باغات را هم در دستور کار داریم، افزود: بیش از ۴۹ هزار هکتار باغ در استان وجود دارد و تقریباً ۵۹۰ میلیارد تومان ارزش تولیدات باغی ماست .

وی با اشاره به توسعه باغات در اراضی شیب‌دار گفت: ۱۵۰۰ هکتار سال قبل در این زمینه نهال کاشته‌ شد و برای این منظور بیش از ۹۰۰ میلیون تومان نهال رایگان توزیع کردیم .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان اضافه کرد: اگر دو میلیارد تومان به ما اختصاص دهند، می‌توانیم امسال ۲۰۰۰ هکتار باغات در اراضی شیب‌دار و نیمه‌دیم را توسعه دهیم .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: