• پنجشنبه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-3984-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار خبر داد:

ارتقای ظرفیت ۱۰۵۲ واحد تولیدی لرستان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان گفت: سال گذشته ۱۰۵۲ واحد تولیدی استان ارتقای ظرفیت پیدا کردند و رتبه سوم کشور را در این بخش به دست آوردیم .

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مهرداد غضنفری امرایی در جلسه اقتصاد مقاومتی استان اظهار کرد: وزارت کشور امسال هم بنا دارد برنامه‌های اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال را در استان‌ها اجرا کند و در این راستا ۱۷ اولویت با ۶۱ برنامه ابلاغ شده است .

وی با اشاره به اولویت‌های ۱۷گانه تصریح کرد: این اولویت‌ها در سند اقتصاد مقاومتی با جزییات تشریح شده و کارگروه‌هایی که در این سند تکلیف دارند باید گزارش‌های خود را به دبیرخانه ارائه دهند .

غضنفری امرایی یادآور شد: سال گذشته در اولویت "فعال کردن واحدهای تولیدی راکد و ارتقای فعالیت با ظرفیت پایین" با ۱۰۵۲ واحد از نظر تعداد واحدهایی که ارتقای ظرفیت داشتند، رتبه سوم کشور را کسب کردیم .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان افزود: همچنین از نظر تعداد طرح‌های سرمایه‌گذاری که در حوزه اقتصاد مقاومتی و ستاد تسهیل بهره‌مند شدن، رتبه نخست را کسب کردیم .

وی با اشاره به اولویت چهاردهم که بحث اشتغال است، یادآور شد: لرستان تنها استانی است که سند اشتغال، تولید و سرمایه‌گذاری را تدوین کرده و ۶۴۰۹ میلیارد تومان برای سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده و باید از طریق این مبلغ، بالغ بر ۲۵ هزار شغل ایجاد شود. سهم سرمایه‌گذاری دولت در این سند ۱۷.۵ و سهم بخش خصوصی ۸۲.۵ درصد است .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: