• سه شنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۵:۵۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-2986-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی:

افراد دارای سنگ کلیه آلو و ذغال اخته نخورند

یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: در بیشتر بیماری‌های کلیوی باید محیط ادرار، قلیایی شود.

دکتر ابراهیم فلاحی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، درباره افرادی که سنگ کلیه دارند، اظهار کرد: بیماران کلیوی نیازمند تغذیه خاص هستند؛ بیماری‌های کلیوی شامل نارسایی حاد و یا مزمن کلیه، دیالیز، پیوندی و سنگ کلیه هستند.

وی ادامه داد: در افرادی که سنگ کلیه دارند باید براساس جنس سنگ رژیم تغذیه‎ای در نظر گرفته شود.

فلاحی با بیان اینکه در بیشتر بیماری‌های کلیوی باید محیط ادرار، قلیایی شود، اضافه کرد: موادی مانند پروتئین، لبنیات و برخی میوه‌ها محیط ادرار را اسیدی می‌کنند.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی خاطرنشان کرد: افرادی که سنگ کلیه از نوع کلسیم دارند از پنیر و گوشت کمتری استفاده کنند چرا که این مواد محیط ادرار را اسیدی می‌کنند.

وی اظهار کرد: افرادی که دچار سنگ کلیه هستند باید آب زیاد مصرف کنند، مصرف گوشت و پروتئین (گوشت، تخم مرغ و لبنیات) را کم کنند از همه میوه‎ها بجز آلو و ذغال اخته استفاده کنند و از حبوبات ذرت و عدس مصرف نکنند.

این متخصص یادآور شد: برای افرادی که سنگ کلیه از نوع کلسیم دارند نیاز است گوجه فرنگی، اسفناج و نمک غذای خود را کم مصرف کنند  و مصرف شیر و لبنیات در حد معمول نیز استفاده شود.

فلاحی اضافه کرد:  تصور غلطی که وجود دارد این است که گفته می‌شود این افراد لبنیات نخورند در حالیکه افرادی که سنگ کلیه از نوع کلیسمی دارند چنانچه لبنیات نخورند سنگ تشکیل می‌شود و ممکن است از کلسیم استخوان‌ها استفاده شود.

وی ادامه داد: این مساله منجر به پوکی استخوان می‌شود و افرادی از این دست باید روزانه بین 2 تا 3 لیوان سیر و یا معادل آن ماست مصرف کنند و مصرف نمک و گوشت را به حداقل برسانند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی لرستان یادآورشد: کسانی که از مشکلات حاد کلیوی رنج می‎برند باید میزان گوشت مصرفی و لبنیات خود را به حداقل برسانند و در طول روز فقط نصف لیوان شیر مصرف کنند.

 وی گفت: این افراد از سبزیجات و میوه‎هایی که دارای پتاسیم (موز و پرتقال) هستند کمتر مصرف کنند همچنین مصرف موادی را که دارای سدیم است را حذف و یا به حداقل برسانند.

این متخصص  تغذیه و رژیم درمانی با بیان اینکه بیماران دیالیزی باید مقدار زیادی پروتئین ( گوشت قرمز، مرغ، ماهی، پنیر و تخم‌مرغ) مصرف کنند اما  مصرف نمک حذف و یا به حداقل برسانند، یادآور شد: بیماران پیوند کلیه قبل از پیوند مقدار پروتئین را کم مصرف کنند اما پس از پیوند به مدت دو هفته پروتئین بیشتری را برای افزایش سیستم ایمنی بدن استفاده  و پس از آن به طور معمول پروتئین مصرف کنند.

وی گفت: بیماران کلیوی باید در کنار پزشک متخصص خود با متخصص تغذیه نیز مشاوره داشته باشند تا از لحاظ کیفی زندگی بهتری داشته باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: