• سه شنبه ۱۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 963-3390-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

/گزارش/
"آذر" به‌جای "مهر" در مسکن مهر پلدختر!

مسکن مهر طرحی که در دولت نهم تصویب شد و قرار بود مهر آن به متقاضیان برسد اما در برخی مناطق بی‌مهری کرده است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مسکن مهر همزمان با سراسر کشور در لرستان نیز آغاز شد و کج‌دار و مریز برخی صاحب‌خانه شدند اما هنوز هستند کسانی که سال‌ها پیش با اینکه پول داده‌اند اما هنوز خانه‌دار نشده‌اند.

در برخی شهرستان‌های استان جانمایی نادرست باعث شده که متقاضیان از خیر مسکن مهر بی‌نصیب باشند و از شرایط موجود گلایه‌ها دارند.

خانه‌های ساخته شده در طرح مسکن مهر عموماً در حاشیه شهرها بوده و با مشکلات زیرساختی مواجه‌اند که در شهرستان پلدختر این مشکلات به وفور دیده می‌شود.

واحدهای نیمه‌تمام مشکل‌های زیادی دارند

صادق مریدی معاون اداره کل راه و شهرسازی لرستان درباره مسکن مهر پلدختر گفت: از ۶۲۴ واحد مسکن مهر در این شهرستان، ۳۱۲ واحد تکمیل و به متقاضیان تحویل داده شده است.

وی ادامه داد: ۳۱۲ واحد دیگر نیز ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که به علت جانمایی نادرست با مشکل‌های زیادی مواجه هستند.

مریدی تصریح کرد: این واحدها در مسیر کانال آب ۴۰۰ متری قرار دارند که احتمال وقوع سیلاب وجود دارد.

معاون راه و شهرسازی لرستان اضافه کرد: برای حل این مشکل اگر استانداری از محل حوادث ۱۵ میلیارد ریال اختصاص دهد، می‌توانیم مشکل آب‌های سطحی را رفع کنیم.

وی مشکل دیگر این واحدها را نداشتن آسانسور عنوان کرد و افزود: این واحدها چهار طبقه هستند و اگر مشکل آسانسور حل نشود، مشکلات زیادی به همراه خواهد داشت و اگر فردی از این خانواده‌ها دچار معلولیت باشد باید چه کار کند؟ باید راهکاری برای آسانسور این واحدها اندیشیده شود.

برای رفع مشکل‌های مسکن مهر، پول و وقت زیادی نیاز است

نعمت‌الله دستیاری فرماندار پلدختر نیز با اظهار نارضایتی از واحدهای تکمیل نشده مسکن مهر در این شهرستان، به ایسنا گفت: این واحدها مشکلات فراوانی دارند که برای رفع هر کدام پول و وقت زیادی نیاز است.

وی تصریح کرد: علاوه بر در مسیر سیلاب قرار داشتن، پارکینگ هم ندارند و از این گونه ایرادها خیلی وجود دارد.

دستیاری یادآور شد: کف ساختمان‌ها پایین‌تر از محوطه آن است و با نخستین بارش، طبقه همکف پرآب خواهد شد و نمی‌دانم آن زمان چرا فکر این موضوع را نکرده‌اند.

نمی‌توانیم با بولدوزر این واحدها را تخریب کنیم!

هوشنگ بازوند، استاندار لرستان نیز در این باره گفت: واحدهای مسکن مهر پلدختر در مسیر سیل قرار دارند، آسانسور و پارکینگ هم که ندارند، با این شرایط متقاضیان چگونه باید در این واحدها زندگی کنند؟!

وی تأکید کرد: نمی‌شود مسکن بسازی و کام مردم را تلخ کنی و باید این مشکلات رفع شود.

بازوند با بیان اینکه ایرادهای این واحدها را قبول دارم، تصریح کرد: به هر حال در زمانی که ما نبوده‌ایم این شرایط به وجود آمده و هنر ما باید این باشد که ایرادها را رفع و شرایط خوبی را برای متقاضیان فراهم کنیم.

استاندار لرستان اضافه کرد: ۱۵ میلیارد ریال از اعتبارات شهرستان پلدختر برای رفع مشکل سیلاب اختصاص می‌دهیم و باید مشکل آسانسور و پارکینگ هم حل شود.

وی تأکید کرد: نمی‌توانیم که بولدوزر بیاوریم و این واحدها را تخریب کنیم و چاره‌ای جز این نداریم که مشکلات را حل کنیم و باید به دنبال راهکار باشیم.

بازوند با بیان اینکه مسئولان مربوطه باید در راستای رفع مشکلات اقدام کنند، افزود: در سال جاری باید این واحدها با رفع مشکلات به متقاضیان تحویل داده شوند.

افزایش 10 میلیون تومانی تسهیلات هر واحد

سیدحمیدرضا کاظمی نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی در این باره به ایسنا گفت: جانمایی مسکن مهر پلدختر مناسب نبوده و موقعیت‌اش نسبت به شهر نیز خوب نیست.

وی ادامه داد: این واحدها علاوه براینکه نقشه مناسب ندارند در مسیر سیلاب هستند که باید کانال زه‌کشی را انجام و مسیر آب را تغییر دهند.

کاظمی با بیان اینکه طراحی مسکن مهر پلدختر با فرهنگ مردم همخوانی ندارد، افزود: مشکلات موجود سبب شده که حدود 250 واحد بدون متقاضی باشد و باید به دنبال راه حل رفع مشکل‌ها باشیم.

این نماینده مجلس یادآور شد: با بانک تجارت رایزنی کرده‌ایم که برای هر تعاونی 10 میلیون تومان تسهیلات هر واحد را افزایش دهند تا مشکلات رفع شود.

به گزارش ایسنا، قرار بود "مهرِ" مسکن مهر به دل مردم بنشیند اما در اکثر شهرستان‌های لرستان ازجمله پلدختر، خبری از "مهر" نیست و به جای آن "آذر" به همراه داشته است.

گزارش از مهران مریدی خبرنگار ایسنامنطقه لرستان


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: