• دوشنبه ۱۵ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-1285-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آیت‌الله میرعمادی:

برخورداری امام خمینی(ره) از نفس مطمئنه/امام معنویت و ارزش‌ها را حاکم کرد

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به برخورداری امام راحل(ره) از نفس مطمئنه، اظهار کرد: امام خمینی(ره) ضمن حاکم کردن معنویت و ارزش‍‌ها در جامعه، به جوانان ما اعتماد به نفس و استقلال و خودباوری داد امام با تکیه بر مردم و جوانان توانست کار عظیم انقلاب را به سر منزل مقصود برساند.

 به گزارش ایسنا منطقه لرستان، آیت‌الله سید احمد میرعمادی در مراسم ارتحال حضرت امام خمینی(ره)، گفت: مردم ایران اسلامی در فراق امام راه امام را ادامه می‌دهند و نام امام بر سر زبان‌ها و در مسیر انقلاب اسلامی می‌درخشد.

وی با اشاره به این‌که ۲۸ سال است که خلف صالح امام، رهبر معظم انقلاب، به‌عنوان حافظ و نگهبان دستاوردهای انقلاب اسلامی کشتی پُرتلاطم را به سر منزل مقصود رسانده است، تصریح کرد: حضور عظیم مردم خرم‌آباد در مراسم ارتحال امام گواه بر این است که امام در دل مردم جا دارد.

آیت‌الله میرعمادی با اشاره به این‌که مراتب نفس انسان در سه چیز است، تصریح کرد: اولین مرتبه نفس، نفس اماره است، نفس اماره نفسی است که انسان را به سمت گناه می‌کشاند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که قسم دوم نفس، نفس  لوامه است، تصریح کرد، نفس لوامه همان نفس سرزنش‌گر است که خداوند متعال در قرآن به آن قسم خورده است.

امام جمعه خرم‌آباد گفت: مرتبه سوم نفس، نفس مطمئنه است، نفس مطمئنه آن نفس الهی است که جز خدا چیز دیگری در آن راه ندارد و امام خمینی(ره) دارای نفس مطمئنه بود.

وی اضافه کرد: در نفس مطمئنه همه‌ی وجود و حرکات برای خداست در آیات و روایات برای نفس مطمئنه علائم و خصوصیاتی برشمرده شده است که امام بزرگوار از شخصیت نفس مطمئنه برخوردار بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان ادامه داد: اولین ویژگی نفس مطمئنه این است که  خدا در نظر آن بسیار بزرگ است و غیر خدا در نظر آن ناچیز و کوچک است که این ویژگی در امام وجود داشت.

وی دومین علامت نفس مطمئنه را تسلط بر نفس دانست و اظهارکرد: امام راحل بر هوای نفس خویش تسلط داشت.

امام جمعه خرم‌آباد با بیان این‌که اگر امام  در دل مردم جا داشت برای این بود که هوای نفس را کنار گذاشت، افزود: ویژگی دیگر نفس مطمئنه مرعوب نشدن در برابر دشمنان بیرونی است، امام در دل‌ها انقلابی ایجاد کرد که باعث ایجاد تحول در عرصه‌های گوناگون برای اجتماع ایجاد کرد.

وی گفت: امام خمینی(ره) جدایی دین از سیاست را کنار گذاشت و مسئله سیاست عین دیانت و دیانت عین سیاست را بر کرسی حکومت نشانند و حکومت ۲۵۰۰ ساله پهلوی را سرنگون کرد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: امام راحل(ره) در عرصه سیاست توانست اصل ولایت فقیه را در جامعه پیاده کند و ولایت فقیه را در قانون اساسی بگنجاند.

امام جمعه خرم‌آباد گفت: امام خمینی(ره) ثابت کرد اگر امضای ولی‌فقیه و رضایت ولی‌فقیه نباشد مشروعیتی وجود ندارد، امام معنویت و ارزش‌ها را در جامعه حاکم کرد.

این مفسر قرآن‌کریم گفت: امام خمینی(ره) به جوانان ما اعتماد به نفس و استقلال و خودباوری داد امام با تکیه بر مردم و جوانان توانست کار عظیم انقلاب را به سر منزل مقصود برساند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: