• سه شنبه ۱۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-985-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس:

در لرستان سالانه به سه میلیارد متر مکعب آب نیاز داریم

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت نیرو در تخصیص آب به لرستان تجدیدنظر کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، محمدرضا ملکشاهی‎راد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حوضه آبریز کرخه بسیار مهم است، اظهار کرد: امروز ما به تولید، اشتغال، زمینه‎های سرمایه گذاری و اشتغال پایدار نیاز داریم بخشی از تولید ثروت و اشتغال ما در حوزه کشاورزی است اما متاسفانه در گذشته و حال استان کاملا مورد بی مهری و بی توجهی وزرای نیرو قرار گرفته است.

وی افزود: 46 درصد زمین‎های کشاورزی در کشور آبی هستند و این در حالیست که این رقم در لرستان بین ۲۳ تا ۲۵ درصد است و آمار و ارقام را حتی کودکان هم می‌دانند .

ملکشاهی‎راد اضافه کرد: لرستان به تولید و اشتغال در بخش کشاورزی نیاز دارد و اساسی‎ترین و اولویت اول ما در سال 96 همین مساله است.

وی تصریح کرد: وزیر نیرو، کابینه دولت و رئیس جمهور را قانع کنیم که مردم لرستان به تخصیص آب نیاز دارند و باید سهم مردم بر اساس تخصیص مدنظر باشد .

این نماینده مجلس گفت: در لرستان سالانه به سه میلیارد متر مکعب آب نیاز داریم و این در حالیست که در حال حاضر سهم آب استان یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون متر مکعب است .

نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه چنانچه دولت مدعی توسعه در لرستان است پس تخصیص را در این منطقه دو برابر کند، یادآور شد: در این راستا مجمع نمایندگان و استاندار لرستان همگام و مصر هستند و کلید معما در این بخش تخصیص آب به استان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: