• یکشنبه ۱۴ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-3384-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد:

سهم 50 درصدی بخش صنعت در سرمایه‌گذاری اشتغال لرستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان می‌گوید: بخش صنعت بیشترین درصد را در اشتغال استان دارد. 

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، علی آشتاب در جلسه کارگروه "سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال" که در فرمانداری خرم‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: این سند به تفکیک شهرستانی و متناسب با شعار سال تنظیم شده و در بحث تولید و اشتغال با سند سال گذشته متفاوت است.

وی یادآور شد: سال قبل شاهد اتفاق بی‌نظیری در سند اشتغال بودیم که بعد از  پیروزی انقلاب اسلامی بی‌سابقه بود و امیدواریم در سال جاری هم شاهد تحقق کامل این سند باشیم.

آشتاب گفت: سهم شهرستان خرم‌آباد در سند امسال سرمایه‌گذاری 1721 میلیارد تومانی با اشتغال 6335 نفر است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان تأکید کرد: علاوه بر اینکه تمام تلاش‌مان را برای ایجاد اشتغال به کار می‌گیریم، بر حفظ اشتغال موجود هم تأکید داریم.

وی به سهم تمام دستگاه‌های اجرایی در سند "سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال" اشاره کرد و افزود: بخش کشاورزی 364 میلیارد تومان با 895 نفر اشتغال که سهم سرمایه‌گذاری‌اش از کل 21 درصد و 14.13 درصد سهم اشتغال است. بخش صنعت به عنوان یک بخش سرمایه‌بر 861 میلیارد تومان سهم سرمایه‌گذاری با 1409 نفر اشتغال دارد که تقریباً 50 درصد کل سرمایه‌گذاری و 22.24 درصد اشتغال است.

آشتاب افزود: بخش خدمات 495 میلیارد تومان با 4031 فرصت شغلی دارد که 28.77 درصد سرمایه‌گذاری و 63.13 درصد از اشتغال را به خودش اختصاص داده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان تأکید کرد: این سند از ظرافت و دقت خاصی برخوردار است و زیربخش‌های فعالیت اقتصادی هم در آن تعریف شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: