• سه شنبه ۱۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 963-2188-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان اعلام کرد:

اتمام عملیات اجرایی ساختمانی و ابنیه فنی بیمارستان آیت‎الله بروجردی

 مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: عملیات اجرایی  بیمارستان بروجرد از لحاظ ساختمانی و اجرای ابنیه فنی تمام شده است.

علی علیخانی در گفت‎وگو با ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: در مجموع ۱۳۸ میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومان اعتبار ملی جذب شده و مقداری از آن باقی مانده که از محل اعتبارات روستایی است و  قول داده شده تا پایان سال مالی نیز این میزان تخصیص داده شود.

 وی اضافه کرد: عمده این اعتبارات از محل اسناد خزانه است، بخش نقدی برای تملک زمین و بخش دیگر برای تجهیز ماشین آلات است.

علیخانی با بیان اینکه در برخی از پروژه‌ها۲۰۰ درصد و در چهار خطه‌ها ۱۰۳ درصد تخصیص داشتیم، افزود: باند دوم خرم آباد -نورآباد که کریدور شماره ۱۰ کشور محسوب می شود ۷۹.۲ درصد تخصیص داشته است.

مدیر کل راه و شهرسازی لرستان با اشاره به اینکه پروژه الیگودرز -خمین ۱۰۲ درصد، داران -دورود ۲۰۰ درصد، پلدختر-اسلام آباد ۱۳۵ درصد، بروجرد- اراک ۶۴ درصد، بروجرد -اشترینان ۵۳ درصد، بروجرد -نهاوند ۶۷ است و توسعه راه‌های روستایی نیز ۵۷ درصد تخصیص اعتبار داشته است، یادآورشد: در بخش روکش‌ها نیز ۲۰ درصد تخصیص اعتبار داشتیم که در ابتدا ۴ میلیارد تومان لحاظ شده بود اما  به ۸ میلیارد تومان افزایش یافته است، همچنین  در بخش  نقاط پرحادثه نیز تخصیص 100 درصد بوده است.

وی با بیان اینکه در حوزه سازمان راهداری اعتباری که تخصیص دادند ۱۱۴ درصد بوده است، افزود: در مجموع میانگین اعتبارات ملی در حوزه ساخت ۸۴ درصد بوده است.

 علیخانی اضافه کرد: 5 درصد کل کریدور غرب کشور که 1480 کیلومتر بوده  در لرستان قرار دارد و از تخصیص توزیع شده 25.2 درصد سهم ما است.

  مد یرکل راه و شهرسازی لرستان با بیان اینکه برای بیمارستان بروجرد ۲۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار در سال ۹۵ از اسناد خزانه در نظر گرفته شده است، افزود: عملیات اجرایی این بیمارستان از لحاظ ساختمانی و اجرای ابنیه فنی تمام شده است.

 وی گفت: همچنین 15هزار و 700 تن قیر با قیمت هر تن یک میلیون و 300 هزار تومان گرفتیم که تنها ۴۵۰۰ تن آن برای فرودگاه خرم ‎ آباد مصرف شده است.

علیخانی در مورد آخرین وضعیت ورزشگاه 15هزار نفری خرم‌آباد اظهار کرد: در سفر وزیر ورزش به استان گفته شد که باید این پروژه از مسیر دیگری تامین اعتبار شود و متاسفانه امسال ردیف اعتباری برای این پروژه در حد صفر بوده است و البته در کل کشور برای ورزشگاه‎هایی از این دست تخصیص داده نشده است.

وی ادامه داد: این پروزه در حال حاضر 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ساختمان آن به مرحله نازک کاری رسیده اما متاسفانه مطالبه پیمانکار بالاست و چنانچه اعتباری تخصیص داده شود ممکن است تا دهه فجر این ورزشگاه به مرحله بهره‌ برداری برسد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: