• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-2686-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دید متخصصان ارتوپد، سینتوماتیک است

یک عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور گفت: دید متخصصان ارتوپد درمانى است.

حمید بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، با انتقاد از اینکه متخصصان ارتوپد به بیماران دید درمانی دارند و تنها به درد و علامت توجه می‌کنند، اظهار کرد: ارتوپدها برای درمان بیمار فقط دارو تجویز می‌کنند و به فکر تشخیص منشأ درد و پیشنهاد حرکات اصلاحی نیستند.

وی اضافه کرد: ریشه بسیاری از دردهایی چون فشار روی گردن، دیسک، پادرد و... در داشتن وضعیت بد در بدن در هنگام راه رفتن، خوابیدن و نشستن است.

بابایی ادمه داد: متخصصان اصلاحی و حرکات ورزشی با تجویز تمرینات اصلاحی همراه با درمان‌های فیزیوتراپی بسیاری از آسیب‌ها و دردهای عضلانی را درمان مي كنند.

این دکترای آسیب‎شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی با بیان اینکه وضعیت نامناسب بدن در حالتی مانند نشستن منجر به آسیب و درد عضلات و استخوان می‌شود، خاطرنشان کرد: در هنگام نشستن روی صندلی به خصوص افراد کارمند باید استانداردهای لازم را رعایت کنند تا به بدن فشار کمتری وارد شود.

وی تصریح کرد: زاویه بین پشتی صندلی و نشیمن‌گاه باید 100 درجه باشد در حالی‎که در صندلی‌هایی که ما استفاده می‌کنیم این زاویه 90 درجه است.

بابایی افزود: ارتفاع صندلی با یک سوم قد شخص باشد و در صورت استفاده از میز باید ارتفاع آن نصف قد افراد درنظر گرفته شود.

این عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور گفت: در هنگام نشستن باید سر و گردن شخص روی شانه‌ها باشد به نحوی که با یک خط فرضی بدن به دو نیمه مساوی تقسیم شود.

وی یادآور شد: در هنگام ایستادن قسمت پایین گوش(لاله گوش) باید در سطح شانه‌ها قرار گیرد و سر به سمت عقب یا جلو متمایل شده باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: