• شنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-2586-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون وزير آموزش و پرورش:

21 درصد جمعیت دانش‎آموزی درگیر چاقی و آسیب‌های ناشی از آن هستند

معاون تربیت بدنی و سلامت وزير آموزش و پرورش استعدادیابی و ارتقاء ضریب سلامت دانش آموزان در حوزه ورزش مدارس کشور را دو رویکرد مهم این وزارتخانه عنوان كرد .

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مهرزاد حمیدی افزود: پرورش استعدادهای مختلف دانش آموزان مهمترین رسالت آموزش و پرورش است زیرا تربیت صحیح وکامل دانش‌آموزان به عنوان انسان‌های وارسته اصلی‌ترین هدف تعلیم و تربیت در ایران اسلامی است .

معاون تربیت بدنی و سلامت وزيرآموزش و پرورش ادامه داد: بیش از 13 میلیون دانش آموز در سطح کشور جامعه هدف وزارت آموزش و پرورش را تشکیل می‌دهند.

این مسئول تصريح کرد: طرح‌ها و برنامه‌های مختلف معاونت‌های تربیت بدنی و سلامت استان‌‌ها بر پایه استعدادیابی و ارتقاء ضریب سلامتی تدوین، برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود .

وی بیان کرد: دولت تدبیر و امید در حوزه تربیت بدنی و سلامت اقدامات گسترده‌ای صورت داده است که نشان از حرکت رو به جلو ورزش و سلامت در مدارس کشور دارد .

حميدي با اشاره به اینکه 21 درصد جمعیت دانش آموزی کشور درگیر چاقی و آسیب‌های ناشی از آن هستند، خاطرنشان كرد: برای پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیردار در بین جامعه هدف باید دامنه فعالیت‌های ورزشی را افزايش دهيم.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزير آموزش و پرورش با اشاره به اینکه باید به تحرک دانش آموزان در خانه و مدرسه توجه ویژه شود، یادآور شد: ساعت درس تربیت بدنی بايد در مدارس افزایش یابد و کمبود چهار هزار نیروی انسانی در این حوزه برطرف شود .

وی با بيان اينكه در زمینه فراگیر شدن فعالیت‌های ورزشی در مدارس تلاش می‌کنیم تا فدراسیون ورزش دانش‌آموزی را تقویت کنیم، ادامه داد: فدراسیون دانش‌آموزی باید به یکی از مقتدرترین فدراسیون‌های ورزشی کشور تبدیل شود، که این مهم با برنامه‌‌ریزی و همت همگانی محقق می‌شود .

حميدي مشارکت محوری، کیفی بودن، اخلاق محور بودن وتخصصی بودن فعالیت‌ها را به عنوان ارکان اين معاونت عنوان كرد و افزود: در دولت تدبیر و امید درهمه شاخص‌های حوزه تربیت بدنی وسلامت مدارس کشور رشد داشته‌ايم و اميدواريم این نگاه تحولی و زیرساختی دردولت دوازدهم مضاعف شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: