• سه شنبه ۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-685-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

یک نماینده مجلس:
خط‌ ‌‌مشی یکسان در سیستم بانکی حکم‌فرما باشد

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: بانک مرکزی باید نظارت بیشتری روی موسسات مالی و اعتباری داشته باشد.

مجید کیان‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، با اشاره به مشکلات به‌وجود آمده در موسسه اعتباری آرمان و تجمع برخی از مردم مقابل درب این موسسه و استانداری‌ها، اظهار کرد: برای رفع این مشکل پیگیری کرده‌ایم و با وزیر اقتصاد و دارایی و رئیس بانک مرکزی صحبت کرده‌ و خواستار رفع مشکل شده‌ایم. ما هم نگرانی مردم را درک می‌کنیم و به دنبال این هستیم که به مطالبات‌شان از این موسسه برسند.

وی تأکید کرد: بانک مرکزی باید نظارت بیشتری روی موسسات مالی و اعتباری داشته باشد و هر موسسه‌ای خط مشی بانک مرکزی را رعایت نکرد باید با آن برخورد کنند. این موسسات با سود نامتعارف و خارج از سیاست‌های بانک مرکزی برخی مواقع مشکل‌های عدیده‌ای ایجاد می‌کنند.

کیان‌پور اضافه کرد: بانک مرکزی می‌تواند این موسسات غیرمجاز را منحل کند و یا براساس قانون به آنها مجوز فعالیت بدهد و نکته مهم دیگر این است که باید خط‌مشی یکسان در سیستم بانکی، مالی و اعتباری کشور حکم‌فرما باشد.

این نماینده مجلس با تأکید بر اینکه شرایط باید به گونه‌ای باشد که مردم ضرر نکنند، افزود: مردم که اطلاع ندارند این موسسات مجوز دارند یا نه وقتی سردر ساختمان‌ها تابلو نصب شده و کسی هم مانع فعالیت آنها نمی‌شود. درست است که بانک مرکزی بارها اعلام کرده مردم در موسسات فاقدمجوز سپرده‌گذاری نکنند اما وقتی جلوی فعالیت گرفته نشود چنین مشکلاتی پیش می‌آید. 

وی پیشنهاد کرد: مردم توجه بیشتری به هشدار و سیاست‌های بانک مرکزی داشته باشند و برای سود بیشتر کاری نکنند که با مشکل و نگرانی مواجه شوند.

کیان‌پور در پایان گفت: تقاضای من از دولت تشکیل کارگروه و تعیین تکلیف موسساتی است که از سیاست‌های بانک مرکزی تبعییت نمی‌کنند و باید مطابق قانون با آنها برخورد شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: