• یکشنبه ۱۴ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-3614-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خبر داد:

وجود ۲۲۰۰ موقوفه با ۱۰ هزار مستاجر در لرستان

 مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان با اشاره به اجرای طرح «ضیافت الهی» ویژه ماه مبارک رمضان در بقاع متبرکه لرستان، گفت: اوقاف و امور خیریه لرستان دارای ۲۲۰۰ موقوفه انتفاعی و منفعتی است که ۸ تا ۱۰ هزار مستاجر دارد.

 به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حجت‌الاسلام مرتضی خاکباز در جمع خبرنگاران با اشاره به طرح «ضیافت الهی» در بقاع متبرکه لرستان،  از برگزاری طرح‌های فرهنگی، در طول سال و به‌ویژه ماه مبارک رمضان اشاره و اظهار کرد: در ماه مهمانی خدا برنامه جزءخوانی، برگزاری محافل انس با قرآن‌کریم با حضور قاریان ایرانی و مصری و برگزاری مراسم لیالی‌قدر در سطح بقاع متبرکه اجرا می ‎ شود.

وی اجرای طرح حفظ قرآن‌کریم را طرحی موفق در استان دانست و افزود: این طرح در سنین مختلف در حال برگزاری است و اوقاف لرستان از استان‌های پیشرو طرح تربیت حافظان قرآن‌کریم در سطح کشور است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان ادامه داد: اجرای برنامه‌های اجتماعی، فرهنگی و عمرانی در بقاع متبرکه توسط رده‌های مختلف در حال اجرا و پیگیری است.

خاکباز گفت: اوقاف و امور خیریه لرستان دارای ۲۲۰۰ موقوفه انتفاعی و منفعتی است که ۸ تا ۱۰ هزار مستاجر دارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان در بخشی از سخنانش در رابطه با اهمیت امر به معروف و نهی از منکر، لازمه احیاء شعائر الهی را خود افراد و سپس تعمیم آن به جامعه دانست و عنوان کرد: امامزادگان به‌عنوان گنجینه‌های معنوی و احیاءکنندگان دین الهی هستند قطعاً اگر امامزادگان امروز در قید حیات بودند منادیان امر به معروف و نهی از منکر بودند.

وی امر به معروف و تذکر لسانی را با زبان خوش و برخورد مناسب اولین قدم در احیاء این فریضه الهی برشمرد و تاکید کرد : اگر این روش کارساز نشد باید با جدیت وارد کار شد و در صورت عدم توجه در مرحله سوم باید که از قوه قهریه استفاده کرد.

خاکباز تصریح کرد: جامعه امروزه خواسته یا ناخواسته با هم مرتبط هستند و اعتقادات ما به جامعه منتقل و سبب  می‌شود اعتقادات صحیح و درست ما طبق دستورات دینی در جامعه گسترش یابد، اگر این اعتقادات درست منتشر نشود باعث گسترش معضلات در جامعه می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: