• چهارشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 963-787-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آغاز مرمت قلعه هزار جریب بروجرد


رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از آغاز مرمت قلعه هزار جریب بروجرد خبر داد.

حجت‌الله یارمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: قلعه هزارجریب بروجرد از جمله بناهای دوره قاجاریه بوده که کار مرمت آن هم اکنون آغاز شده است.

وی اضافه کرد: متأسفانه بخشی از واحدهای این بنا در زلزله سال 85 آسیب دید و طی بارندگی‌های اخیر خساراتی نیز به آن وارد شده است.

یارمحمدی تصریح کرد: هم اکنون با 40 میلیون تومان اعتبار کار نجات‌بخشی این بنا آغاز شده و در صورت تأمین اعتبار ادامه روند مرمت شامل احیاء و باززنده‌سازی پیگیری می‌شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد با بیان اینکه این بنا در گذشته محل سکونت روستائیان بوده است، افزود: بعضی افراد این محل را ترک کردند اما تعداد دیگری هنوز در واحدهایی که اخیرا ساخته شده زندگی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه سعی داریم قسمت‌هایی که از انتفاع ساقط شدند را بازسازی کنیم، گفت: با تزریق منابع به تواتر کار مرمت و احیای این بنا پیگیری خواهد شد.

یارمحمدی خاطرنشان کرد: مرمت و بازسازی سایر بناها را نیز در دست اقدام داریم اما به علت اینکه برخی از این ابنیه جزء خانه‌های مشارکتی هستند می‌بایست به جمع‌بندی کلی با مالکین برسیم تا کار احیای آنها پیگیری شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: