• یکشنبه ۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-1684-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

استاندار لرستان: با کمک نکردن بانک‌ها تغییری در اقتصاد رخ نمی‌دهد

22 هزار میلیارد تومان تفاهم‌نامه برای سرمایه‌گذاری


استاندار لرستان گفت: اقتصاد کشور بانک‌محور است و اگر بانک‌ها کمک نکنند، تغییری در اقتصاد رخ نمی‌دهد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، هوشنگ بازوند در جلسه شورای بانک‌ها، با اظهار رضایت از عملکرد بانک‌های استان، تصریح کرد: البته برخی تولیدکنندگان از بانک‌ها گلایه‌مند هستند که این موضوع مربوط به مدیر نیست و ساختار بانک بوده و بهتر است که این ساختار اصلاح شود.

وی با بیان اینکه اقتصاد لرستان از کشور جدا نیست، اضافه کرد: اقتصاد کشور بانک‌محور است و اگر بانک‌ها کمک نکنند، تغییری در اقتصاد رخ نمی‌دهد.

بازوند افزود: اکثر سرمایه‌گذاران استان توقع دارند که 60 درصد منابع را از طریق بانک‌ها تأمین کنند.

استاندار لرستان با بیان اینکه یکی از چالش‌های پیشِ رو بیکاری است، تصریح کرد: کل کشور با این چالش مواجه است و مقام معظم رهبری تأکید ویژه‌ای بر این موضوع دارد و با توجه به شعار امسال که تولید و اشتغال بوده، نیازمند سازوکار مناسب است.

وی تأکید کرد: یکی از شاخص‌های یک مدیر انقلابی این است که بتواند تسهیل‌گر خوبی برای کارآفرینان باشد و امیدواریم با همین رویکرد بحث اشتغال را دنبال کنیم.

بازوند یادآور شد: سالیانه علاوه بر اینکه حدود 10 تا 12 هزار نفر جویای کار داریم، انباشتی از بیکاری هم وجود دارد و هرچه برنامه‌ریزی می‌کنیم بیکاری از بین نمی‌رود و با اینکه کار سختی است اما سرمایه‌گذاری بانک‌ها در این زمینه می‌تواند کمک کنند.

استاندار لرستان با بیان اینکه 22 هزار میلیارد تومان تفاهم‌نامه برای سرمایه‌گذاری در استان تنظیم شده، اضافه کرد: کف تحقق این تفاهم‌نامه را 20 درصد گذاشتیم و انتظار داریم بانک‌‌ها برای تحقق آن تلاش کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: