• چهارشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-1386-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان:

چرا صداوسیما کرسی‌های آزاداندیشی دانشگاه‌ها را پوشش نمی‌دهد

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان گفت: چرا صداوسیما کرسی‌های آزاداندیشی دانشگاه‌ها را پوشش نمی‌دهد.

حجت‌الاسلام حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: تضارب آرا منجر به شکل‌گیری فکر خلاق می‌شود و برای دانشجویانی که قرار است به عنوان یک فرد فرهیخته در آینده جزو مسئولین کشور باشند، برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی، نقد و بررسی بسیار بااهمیت است.

وی اضافه کرد: مسئولین دانشگاه و کشور باید زمینه برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی، جلسات نقد و بررسی را در بین دانشجویان فراهم کنند چراکه این قضیه منجر به رشد و پویایی دانشگاه و جامعه می‌شود.

حسینی با انتقاد از صدا و سیما تصریح کرد: متأسفانه صداوسیما کرسی‌های آزاداندیشی دانشگاه‌ها را پوشش نمی‌دهد و از این بابت از این سازمان گله‌مندیم.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان خاطرنشان کرد: دانشجو ذاتاً مطالبه‌گر است و اگر فضایی را فراهم کنیم که آنان به نقادی البته در چارچوب قانون بپردازند و صداوسیما نیز این نقدها را پوشش دهد، بسیاری از مشکلات جامعه در راستای ذات مطالبه‌گر دانشجویان رفع خواهد شد.

وی افزود: اگر مسئولین به اهمیت تضارب آراء پی ببرند حاضر خواهند شد هزینه‌های آن را بپذیرند؛ نقد دو تفکر مخالف گرچه در برخی موارد دردسرساز می‌شود اما زمینه رشد و بالندگی را فراهم می‌کند. این نقد باید در چارچوب مقررات و با رعایت اصول نقادی باشد.

حسینی افزود: باید به دانشجویان اجازه دهیم با شور و حال دانشجویی به نقد و ارائه نظر بپردازند و مسئولین باید در این خصوص فضای فکری و ساختار ذهنی بازی داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: