• یکشنبه ۱۴ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-2314-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آیت‌الله میرعمادی تشریح کرد:
اهداف و آرمان‌های امام خمینی(ره)

نماینده ولی ‎ فقیه در لرستان با تاکید براین‌که یکی ‎ از نیازهای ضروری امروز جامعه ما این است که اهداف و آرمان‌های امام خمینی(ره) را مرور کنیم و آنها را فراموش نکنیم، گفت: تشکیل نظام اسلامی، حمایت از محرومان و مظلومان، ساده‌زیستی و دوری از اشرافی‌گری، مبارزه با استعمار و استکبار ، وحدت و همبستگی امت اسلامی ازجمله اهداف و آرمان‌های امامراحل(ره) بود.

آیت‌الله سیداحمد میرعمادی در گفت‌وگو با ایسنا منطقه لرستان، در بیان اهداف و آرمان‌های امام خمینی(ره)، اظهار کرد: از نظر قرآن انسان دارای دو حیات مادی و معنوی است کمااینکه حیات مادی انسان چیزی جز لهو و لعب و خوردن و خوابیدن و کارکردن نیست و انسان باید به‌دنبال حیات معنوی باشد.

وی با اشاره به این‌که خدای متعال در قرآن از جاودانگی حیات معنوی و این‌که حیات معنوی در سایه ایمان، تقوی و دوری از گناه و معصیت به‌دست می ‎ آید سخن گفته است، افزود: حیات معنوی حیاتی است که انسان را به زندگی ابدی و زندگی آخرت امیدوار بکند.

آیت‌الله میرعمادی با بیان این‌که حیات معنوی حیاتی است که انسان را به زندگی ابدی و زندگی آخرت امیدوار کند، اظهارکرد: زندگی حقیقی در این است که انسان در سایه توحید، حاکمیت خدا زندگی کند، خدا در زندگی او حاکم باشد کمااینکه اگر در قرآن خدای متعال و نبی مکرم اسلام انسان را دعوت به حیات معنوی کرده‌اند باید گفت که حیات واقعی انسان در سایه عدالت و مبارزه با ظلم و ستم حاصل می ‎ شود.

این مفسر قرآن‌کریم ادامه داد: امام خمینی(ره) مردم را به چیزی دعوت کرد که نبی مکرم اسلام و ائمه‌اطهار(ع) مردم را به آن دعوت می ‎ کردند.

نماینده ولی ‎ فقیه در لرستان با تاکید براین‌که یکی ‎ از نیازهای ضروری امروز جامعه ما این است که اهداف و آرمان‌های امام خمینی(ره) را مرور کنیم و آن‌را فراموش نکنیم، گفت: متاسفانه بعضی‌ها با گذشت ۲۸ سال از رحلت امام خمینی(ره) از اهداف امام فاصله گرفته‌اند در حالی ‎ که ما نیازمندیم بار دیگر اهداف و ارمان‌های امام خمینی(ره) را مرور کنیم.

آیت‌الله میرعمادی ادامه داد: اولین و مهم‌ترین هدف و آرمان امام خمینی(ره) تشکیل نظام اسلامی بوده است، امام به‌دنبال حاکمیت دین خدا و اجرای دستورات الهی بوده است، به‌دنبال آن بود که دستورات اسلام در جامعه داده شود.

امام جمعه خرم‌آباد با بیان این‌که اسلام مهم‌ترین رکن نهضت امام خمینی(ره)بود، گفت: امام خمینی(ره) با قیام خود از اسلام شاهنشاهی، اسلام آمریکایی، اسلام راحت‌طلبی، اسلام رفاه‌طلبی پرده برداشت و اسلام ناب را به مردم معرفی کرد.

وی با بیان این‌که دغدغه امام خمینی(ره) دغدغه دین و اسلام بود، اظهارکرد: امام خمینی(ره) وقتی به حضرت فاطمه‌زهرا(س) و حجاب اهانت شد، قیام کرد، او زمانی ‎ که به پیامبراکرم(ص) توهین شد حکم ارتداد دادند، امام(ره) نسبت به مبانی اسلام بسیار حساس بود و می ‎ فرمود: «ما به‌دنبال این هستیم که قوانین اسلامی در مملکت پیاده شود».

آیت‌الله میرعمادی در ادامه به حساسیت امام راحل(ره) در زمینه حمایت از محرومان و مظلومان اشاره کرد و افزود: امام خمینی(ره) براساس سیره پیشوایان همواره توجه به قشر آسیب‌پذیر جامعه و خدمت به محرومان را مدنظر داشت و بر آن تاکید می ‎ کرد و خدمت به محرومان را بالاترین عبادت می ‎ دانست و همواره مسئولان را نسبت به نیازمندان سفارش می ‎ کرد و در این راستا از مردم مظلوم فلسطین نیز حمایت می ‎ کرد.

نماینده ولی ‎ فقیه در لرستان یکی دیگر از اهداف و آرمان‌های امام راحل(ره) را مبارزه با استعمار و استکبار و در راس آن‌ها مبارزه با آمریکا ذکرکرد و گفت: امام همواره تضعیف استعمارگران و استکبار جهانی را در برنامه‌های خود قرار می‌داد و ایشان بزرگ‌ترین شخصیتی بود که در برابر استعمار و استکار ایستادگی کرد کمااینکه در سخت‌ترین شرایط درباره آمریکا گفت: «آمریکا شیطان بزرگ است و از آمریکا شرارت می ‎ بارد» و نیز فرمود: «ضربه‌ای که ایران از آمریکا خورده است از هیچ‌کس دیگر نخورده است».

امام جمعه خرم‌آباد با بیان این‌که امام خمینی(ره) آمریکا را دشمن اسلام و مسلمین معرفی کرده است و از آمریکا و اسرائیل به‌عنوان ام‌الفساد یاد کرده است، گفت: از دیگر اهداف و آرمان‌های امام خمینی(ره) مسئله حفظ وحدت میان اقشار مختلف جامعه بوده است کمااینکه امروز حقوق‌های نجومی با اهداف و آرمان‌های امام راحل(ره) در تضاد است امام زندگی ساده‌ای داشت و به مسئولان تاکید می‌کرد که ساده‌زیستی را مدنظر داشته باشند پس حقوق‌های نجومی با منش و آرمان‌های امام خمینی(ره) سازگاری ندارد.

وی ادامه داد: از دیگر اهداف و آرمان‌های امام خمینی(ره) وحدت و همبستگی امت اسلامی و دینداری امت اسلام و رهایی آنها از ظلم و ستم بوده است، اضافه کرد: امام خمینی(ره) بر حفظ نظام اسلامی تاکید داشتند و حفظ نظام اسلامی را از اوجب واجبات می ‎ دانستند لذا می‌طلبد این اهداف و آرمان‌ها را مرور کنیم تا مبادا از آنها فاصله بگیریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: