• یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 962-11385-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

/گزارش/
وظیفه مسئولان در قبال حماسه مردم چیست؟

29 اردیبهشت یک‌بار دیگر حماسه‌ای خلق شد و طبق معمول مردم بانی آن بودند، مردمی که همواره وفاداری و پایبندی به انقلاب اسلامی ایران را به جهانیان ثابت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، برخی از مردم پیش از آغاز رأی‌گیری در شعبه‌های اخذ رأی حضور داشتند و برای اینکه انگشت‌شان آبی شود، شوق و ذوق داشتند. این حضور در تمام طول رأی‌گیری "جاری" بود و در شهرستان خرم‌آباد کمتر شعبه‌ای مشاهده می‌شد که خلوت باشد و تا ساعت 24 باز بودند کسانی که برای انداختن رأی در صندوق بی‌تابی می‌کردند و در صف‌های طویل حضور داشتند.

در جمعیت رأی‌دهندگان از همه قشری مشاهده می‌شد و برای مردم انگار یک‌بار دیگر فروردین 58 بود و با همان شور و اشتیاق به نظام جمهوری اسلامی "آری" می‌گفتند.

آری دیدم معلولی که با ویلچر آمده بود، یا نابینایی که به گفته خودش برای لبیک به فرمان مقام معظم رهبری آمده بود. آری دیدم که رأی‌دهندگان به دنبال "آری" بودند و حماسه خلق کردند و حالا نوبت مسئولان است که پاسخ مثبتی به خالقان این حماسه بدهند.

قدر انتخابات را بدانیم

آیت‌الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان درباره حضور مردم اظهار کرد: مشارکت مردم در انتخابات یک نعمت بزرگی است که باید قدر آن را بدانیم و خدا را شاکر باشیم.

وی ادامه داد: رای مردم تایید نظام مقدس جمهوری اسلامی و پشتوانه‌ای برای مسئولان است .

میرعمادی تأکید کرد: در 29 اردیبهشت مثل سایر انتخابات جمهوری اسلامی ایران شاهد حضور چشمگیر مردم در صف های طولانی بودیم و مردم برای رای دادن باید چند ساعت در صف می‌ماندند و باید قدر این مردم را بدانیم.

مسئولان با ایجاد شرایط موردنظر زمینه آرامش و رفاه مردم را فراهم کنند

مجید کیان‌پور نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی نیز با اظهار رضایت از مشارکت مردم در انتخابات، افزود: از آغاز رأی‌گیری تا ساعت 24 حضور پرشکوه، پرشور و چشمگیر مردم را شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه مردم با حضور در پای صندوق‌های رأی رسالت خودشان که وفاداری به نظام است را بار دیگر ثابت کردند، اضافه کرد: حضور و مشارکت گسترده مردم بار دیگر پیام وفاداری و "آری" به جمهوری اسلامی ایران را در جهان طنین‌انداز کرد و مشت محکمی به دهان استکبار بود.

کیان‌پور در پاسخ به پرسشی که وظیفه مسئولان در قبال حماسه مردم چیست؟ اظهار کرد: مردم به دنبال رفاه هستند و مسئولان باید با ایجاد شرایط موردنظر زمینه آرامش و رفاه مردم را فراهم کنند و دلیل سربلندی ایران و ایرانی باشند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انتظار داریم دولت دوازدهم به فرمایشات مقام معظم رهبری عمل کرده و با توجه به قانون‌هایی که وجود دارد و همگی در راستای توسعه همه‌جانبه کشور است؛ اشتغال، تولید و توسعه کشور را به صورت همه‌جانبه جامه عمل بپوشاند و برای پیشرفت کشور از تیمی کارآمد و متخصص استفاده کنند.

مسئولان و به ویژه دولت‌مردان به‌ دنبال حل مشکلات جوانان باشند

محمدرضا ملکشاهی‌راد نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس نیز با اظهار رضایت از حضور حداکثری مردم در انتخابات، تأکید کرد: هر وقت نیاز به حضور و مشارکت مردم بوده، همواره حضور پرشور و انقلابی را شاهد بوده‌ایم و باعث سرخوردگی دشمنان نظام شده است.

وی با بیان اینکه نتیجه انتخابات بیانگر شعور مردم، فرهنگ و پایبندی آنان به انقلاب و دشمن‌شناسی است، افزود: پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی همواره مردم با حضور در انتخابات مشت محکمی به دهان یاوه‌گویان زده‌اند.

ملکشاهی‌راددر پاسخ به پرسشی که مسئولان در قبال مردم و این مشارکت گسترده چه وظیفه‌ای دارند؟ گفت:مسئولان و به ویژه دولت‌مردان به‌ دنبال حل مشکلات جوانان باشند و سربلندی و توسعه کشور را اولویت کاری خود بدانند.

این نماینده مجلس یک توصیه به کاندیداهای ریاست جمهوری داشت و تصریح کرد:انتظار داریم کاندیداها از این به بعدرقابت را کنار بگذارند و آن را تبدیل به رفاقت کنند و از همه ظرفیت‌ها برای پیشرفت کشورمان بهره ببرند.

دین خودمان را به مردم ادا کنیم

همچنین محمد بیرانوندی نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس با اشاره به حضور گسترده مردم در انتخابات، اضافه کرد: همواره مشارکت گستردهایرانی‌ها در انتخابات، مردم‌سالاری را به جهانیان ثابت می‌کند.

وی ادامه داد: انتخابات و مشارکت گسترده مردمپیام‌های مثبت زیادی دارد و همواره دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی را مایوس می‌کند.

بیرانوندی تأکید کرد: باید با همدلی، اتحاد، رفاقت و دوری از حاشیه ایران را بسازیم و دین خودمان را به مردم ادا کنیم.

جوانان با حضورشان نشان دادند، خواستار رفع مشکلات هستند

حمیدرضا کاظمی نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس نیز با بیان اینکه هر زمان دشمنان به فکر ایجاد تفرقه و فاصله بین حاکمیت و مردم هستند، حضور مردم پاسخی به یاوه‌گویی‌های آنان بوده است، افزود: حضور همیشگی مردم پاسخی کوبنده به دشمنان کشورمان است.

وى اضافه کرد: امنیت نظام و پشتیبانی مردم از انقلاب و رهبری درگرو مشارکت بالا در انتخابات است.

نماینده مردم پلدختر در مجلس با اشاره به پیام این دوره از انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، خاطرنشان کرد: پیام این انتخابات پشتیبانی مجدد مردم از نظام و تبعیت از رهبر انقلاب است.

کاظمی افزود: جوانان با حضور در این انتخابات نشان دادند که در تعیین سرنوشت خود سهیم بوده و خواستار رفع مشکلات جامعه هستند.

29 اردیبهشت روز اقتدار ملی

هوشنگ بازوند استاندار لرستان با بیان اینکه شرکت مردم در انتخابات تامین کننده و تضمین کننده امنیت ملی است، افزود: 29 اردیبهشت یک بار دیگر روز اقتدار ملی و نظام جمهوری اسلامی و روز جشن و شادی و عید ملی بود.

وی ادامه داد: رای مردم نشان‌دهنده اقتدار نظام جمهوری اسلامی است و تهدید را به فرصت تبدیل می‌کند و بار دیگر مُهر تأییدی بر نظام کشورمان می‌زند.

بازوند تأکید کرد: حضور مردم پیام امنیت کشور است و بدون شک برنده اصلی این انتخابات "جمهوری اسلامی ایران" است .

به گزارش ایسنا، یک‌بار دیگر همه آمدند و با قدم‌هایشان "زمینِ رویای" دشمنان را "بایر" کردند و بازهم این موضوع مهم را به اثبات رساندند که به نظام مقدس جمهوری اسلامی پایبند هستند.

آری بار دیگر "آری" را در جهان طنین‌انداز کردیم و مردم مثل همیشه حماسه خلق کردند و حالا نوبت مسئولان است که دست یاوران همیشگی نظام را بگیرند و پاسخ خوبی به "آری" ملت همیشه در صحنه بدهند و برای سربلندی ایران و ایرانی همت کنند.

گزارش از مهران مریدی خبرنگار ایسنا منطقه لرستان


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: