• جمعه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-10384-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

شاخص بهره‎مندی آب آشامیدنی روستایی لرستان ۸۳ درصد است


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان گفت: شاخص بهره ‎ مندی آب آشامیدنی روستایی در استان ۸۳ درصد است .

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، علیرضا کاکاوند در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: آب یکی از این منابع طبیعی است که در زندگی روزمره انسان ‎ ها و تداوم تولیدات به خصوص در روستاها نقش فوق ‎ العاده ‎ ای دارد و به عنوان یک عنصر گران ‎ بها و کمیاب، حیات اقتصادی بسیاری از روستاها به آن وابسته است .

وی یادآور شد: در سال ‎ های اخیر تغییر نوع بارندگی و روند بارش ‎ ها منجر به پدیده خشکسالی در لرستان شده و مشکلات زیادی برای روستاییان به وجود آورده است .

کاکاوند خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید تلاش کرد با مطالعه و اجرای طرح ‎ های عمرانی برای تامین، انتقال و توزیع آب آشامیدنی سالم و بهداشتی به روستاهای فاقد آب آشامیدنی مناسب و اجرای طرح ‎ های دفع بهداشتی فاضلاب روستاها، رعایت استانداردهای کیفی در اجرای طرح ‎ ها و نگهداری و بهره ‎ برداری از تاسیسات آب و فاضلاب روستاها، ارتقای کیفیت خدمات به مشترکان را در دستور کار قرار دهد و زمینه مناسبی برای زندگی بهتر روستاییان فراهم کند .

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان با اشاره بیان اینکه در دولت تدبیر و امید اقدامات خوبی در آبرسانی به روستاهای استان انجام شده، تصریح کرد: از ابتدای کار این دولت تاکنون به ۶۶۴ روستا آبرسانی شده است این درحالیست که در دولت دهم آبرسانی فقط به ۴۰۶ روستا انجام شده بود .

وی گفت: با وجود خشکسالی و کمبود شدید آب به خصوص در بیشتر مناطق روستایی شاخص بهره ‎ مندی آب آشامیدنی روستایی لرستان ۸۳ درصد است که چهار درصد بیشتر از میانگین کشوری است؛ این رقم در مقایسه با دولت قبل شش درصد افزایش نشان می ‎ دهد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: