• جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 962-9885-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

/گزارش/
انگشت آبی تو حرف اول را می‌زند

هیاهوی خاصی در سطح سطح شهرهای استان لرستان موج می‌زند و رنگ و بوی تعطیلی از شهرها و روستاهای لرستان رخت بربسته است.

امروز نیز مانند همه سال‌های گذشته تمام زنان و مردان، کوچک و بزرگ همه آمده‌اند و یک‌بار دیگر برگ زرینی بر افتخارات خود می‌افزایند.

بین این همه هیاهو و شلوغی، بین پوسترهای کوچک و بنرهای بزرگ که در این مدت نصب شد بین رفت و آمدهای ستادهای انتخاباتی فقط آن انگشت آغشته به رنگ آبی توست که امروز حرف اول را می‌زند.

تویی که دل به آمدن داشتی برای یک حضور سیاسی یا بهتر بگوییم خلق حماسه سیاسی تو بودی که چشم به لبان رهبرت دوخته‌ ای و برای آنکه نشان‌‌دهی تا آخر لحظه از رهبر، انقلاب و نظامت دفاع می‌کنی، از مدت ها قبل خودت را آماده کرده بودی، حتی می دانم که از مدت ها قبل شناسنامه ات را در طاقچه خانه جلوی چشمت گذاشتی که نکند حضور در این حماسه یادت رود.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، روند اخذ آرا از ساعت ‌٨ صبح آغاز شده که راي‌دهندگان می‌توانند با در دست داشتن شناسنامه و کارت ملی به يکي از شعب اخذ رأي مراجعه و پس از ثبت‌نام، رأي خود را به صندوق بيندازند.

مردم مقتدرانه دشمنان را مایوس و ناامید می‌کنند

امروز این رای‌ها به بار خواهد نشست و مردم مقتدرانه دشمنان را مایوس و ناامید می‌کنند و با حضور پرشور و آگاهانه خود در انتخابات به جهانیان نشان خواهند داد كه به نظام علاقه دارند و تحت هیچ شرایطی حاضر نیستند آن را از دست بدهند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، امروز همزمان با سراسر کشور در لرستان نیز شناسنامه به دست پای صندوق‌ های رای رفتند مردمی که آرام آرام از رای‌های قومی و قبیله‌ای، رای‌های احساسی و بی‌تدبیر،‌ فاصله گرفته‌اند و امروز موجی از شور و نشاط در استان لرستان ایجاد کردند.

پیر و جوان، مرد و زن، کارمند، کارگر، دانشجو، ورزشکار، هنرمند، همه آمده اند همه مردم لرستان آمدند تا جهان مثل همیشه متحیر شود، صلابت و استواری ملت ایران را به نظاره بنشیند.

علی بیرانوند یکی از شهروندان لرستانی در این‌باره به خبرنگار ایسنا، گفت: هرچه مشارکت مردم در عرصه انتخابات بیشتر باشد، تاثیرگذاری این مشارکت بر سیاست‌های خارجی و داخلی کشور و نگاه کشورهای جهانی به ویژه کشورهای مستکبر به ایران بیشتر خواهد بود.

وی افزود: مردم ملت شریف ایران همواره نشان داده‌اند که به انقلاب و اصول و ارزش‌های نظام علاقمند هستند.

جعفری یکی دیگر از شهروندان لرستانی تصریح کرد: خوشبختانه همواره مردم ایران حضور حداکثری در عرصه‌های مختلف و به ویژه انتخابات داشته‌اند.

وی اضافه کرد: تجربه نزدیک به 40 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره به مردم نشان داده است که این مشارکت تا چه حد در یکپارچگی و انسجام نظام و اثرگذاری بر سرنوشت ملی موثر است.

شهروندان لرستانی بیان کرد: فهم و شعور سیاسی و اجتماعی ملت ایران بسیار بالا است و بنابراین اطمینان داریم که امروز شاهد مشارکت حداکثری مردم خواهیم بود.

حضور مردم، مُهر تاییدی بر نظام جمهوری اسلامی است

آیت‌الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد در این‌باره گفت: این مردم هستند که در جهت تایید نظام مقدس جمهوری اسلامی و حمایت و پشتیبانی از نظام جمهوری اسلامی امروز پای صندوق‌های اخذ رای آمده‌اند تا بار دیگر با حضور آگاهانه خود مُهر تاییدی بر نظام جمهوری اسلامی بزنند.

وی اظهار کرد: همیشه حضور مردم در انتخابات و در همه صحنه‌های انقلاب فوق تصور همه بوده است و در این دوره از انتخابات نیز مطمئناً حضور مردم بسیار باشکوه و حماسه ساز و حضوری است که نشان می‌دهد بلوغ سیاسی و بینش سیاسی مردم بسیار بالاست و آنها احساس مسئولیت می‌کنند، احساس این‌که باید خودشان سرنوشت خودشان را تعیین کنند.

آیت‌الله میرعمادی افزود: این حضور آگاهانه و بادرایت مردم در صحنه داخلی و خارجی تاثیرگذار خواهد بود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان برنده اصلی انتخابات را ملت ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و اضافه کرد: این مردم هستند که در جهت تایید نظام مقدس جمهوری اسلامی و حمایت و پشتیبانی از نظام جمهوری اسلامی امروز پای صندوق‌های اخذ رای آمده‌اند تا بار دیگر با حضور آگاهانه خود مُهر تاییدی بر نظام جمهوری اسلامی بزنند و با حضور خود اعلام کنند که این نظام و انقلاب را دوست دارند و قطعاً این حضور مردم  پشتوانه قوی و محکمی برای مسئولان خواهد بود.

مشارکت مردمی تهدیدهای دشمنان را به فرصت تبدیل می‌کند

هوشنگ بازوند استاندار لرستان نیز در این‌باره گفت: مشارکت و شور حضور مردم؛ تمام تهدیدهای دشمنان انقلاب و نظام را به نوعی تبدیل به فرصت می‌کند .

وی اظهار کرد: با تمام توان؛ همه شرایط را برای مشارکت پرشور مردم در انتخابات فراهم کنید .

استاندار تاکید کرد: فرمانداران بایستی تحت هیچ شرایطی مبنا بودن قانون را فراموش نکرده و از قوانین عدول نکنند‌.

بازوند با تاکید براینکه رعایت اصل بی‌طرفی توسط مجریان از ضروریات و اهم انتظارات و الزامات  است، اضافه کرد: رای مردم امانت است و وظیفه همه مجریان مخصوصا فرمانداران حفاظت و پاسداری از این امانت است .

وی گفت: مشارکت و شور حضور مردم تمام تهدیدهای دشمنان انقلاب و نظام را به نوعی تبدیل به فرصت می‌کند .

بازوند یادآور شد: هنر هر کدام از ما فراهم کردن شرایط مشارکت هر چه بیشتر مردم در انتخابات است.

1766 شعبه، آرای مردم لرستان را جمع‌آوری می‌کنند

ناهید پرویزپور مدیرکل سیاسی انتخابات استانداری لرستان گفت: 1766 صندوق اخذ رأی برای جمع‌آوری آرای مردم لرستان در انتخابات ۲۹ اردیبهشت در نظر گرفته شده است .

وی اظهار کرد: 1766 شعبه اخذ رای کار جمع‌آوری آراء مردم در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا را در لرستان بر عهده دارند .

مدیرکل سیاسی انتخابات استانداری لرستان تصریح کرد: انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در  شهرهای خرم‌آباد، بروجرد، کوهدشت، دورود، نورآباد و الیگودرز به‌صورت الکترونیکی برگزار می‌شود و ۵۹۹ شعبه الکترونیکی کار جمع‌آوری آراء مردم در این شش شهر را برعهده دارند .

پرویزپور گفت: تعرفه‌ها و صندوق‌های جمع‌آوری آراء بین فرمانداری‌های شهرستان‌های استان متناسب با نیاز هر شهرستان توزیع شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: