• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-7714-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اختصاص ۱۰۰ میلیون دلار برای آبرسانی به روستاهای کشور

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان از اختصاص ۱۰۰ میلیون دلار برای آبرسانی به روستاهای کشور خبر داد.

مهندس علیرضا کاکاوند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: مهاجرت از پدیده‌های مهم اجتماعی بوده که باعث افزایش سریع جمعیت شهرها شده و در ادامه منجر به نبود امکانات شهری، ایجاد حاشیه‌نشینی و فقر و کمبود بهداشت می‌شود.

وی اضافه کرد: در سال‌های قبل از انقلاب نسبت جامعه شهرنشینی به روستایی ۳۰ به ۷۰ بود که حال این آمار عکس شده و البته پایین‌تر نیز رفته است.

کاکاوند خاطرنشان کرد: هم اکنون در لرستان این آمار حدود ۶۲ به ۳۸ بوده که یکی از عوامل مهاجرت روستاییان به شهرها نبود آب سالم و بهداشتی در روستاهاست و کمبود آب می‌تواند به کوچ آنان بیانجامد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان تصریح کرد: برای اینکه از این روند مهاجرت جلوگیری شود می‌بایست مشکلات روستاها را به ویژه در رابطه با آبرسانی مرتفع کرد کما اینکه در عمر این دولت چهار ردیف اعتباری ملی برای تامین آب شرب روستایی درنظر گرفته شده است.

وی افزود: حدود ۵۰۰ میلیون دلار برای آبرسانی به روستاها به شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی اختصاص داده شد که برای سال جاری نیز قرار است 300 میلیون دلار دیگر تکرار شود.

کاکاوند خاطرنشان کرد: آب از ضروریات زندگی بوده و بعد از هوا دومین عنصر حیاتی استکه روستاها بدون آن معنا ندارند. دولت تدبیر و امید به نسبت ادوار گذشته اعتبارات بیشتری برای آبرسانی روستاها در نظر گرفته است و این نشان از عزم و همت دولت برای ارتقاء سطح زندگی روستاهاست.

مدیرعامل شرکت آبفار لرستان در ادامه صحبت‎هایش با بیان اینکه 10میلیارد تومان برای اتمام آبرسانی روستاهای بالای 20 خانوار استان نیاز است به اولویت‌های مهم آبفار در تامین آب شرب روستاییان اشاره کرد و گفت: اولویت اول شرکت آبفارلرستان اتمام آبرسانی به روستاهای بالای ۲۰خانوار در سال ۹۶ است.

وی ادامه داد: این پروژه نیازمند اعتباری بالغ بر 10 میلیارد تومان است. اولویت دوم این شرکت آبرسانی و تامین آب شرب روستاهایی است که با کمبود آب مواجه هستند و اعتبار موردنیاز این کار ۹۰ میلیارد تومان است.

مدیرعامل شرکت  آبفار لرستان افزود: اولویت بعدی آبفار لرستان تامین آب روستاهایی است که باتانکر آبرسانی می‌شود.

این مسئول افزود: در حال حاضر 10 روستا ی استان در این وضعیت هستند و پیش‌بینی می‌شود با توجه به فصل گرما به ۱۵ تا ۲۰ روستا افزایش یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: