• شنبه ۲۱ آبان ماه، ۱۳۹۰ - ۱۴:۳۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 908-4987-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

كنگره ملی «امام هادی(ع)» در خرم‌آ‌باد ؛
حجت‌الاسلام صابری‌اراكی:
خطبه غديريه برای مردم تفسير و تبيين شود

یکی از فضلای حوزه علميه قم در كنگره ملی امام هادی(ع) گفت: خطبه غديريه نيازمند تفسير و توضيح است و بايد خود غدير و خطبه غدير برای مردم تبیين و تعريف شود.

 

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان،حجت‌الاسلام صابری اراكی در كنگره ملی امام هادی(ع) كه شنبه 21 آبان در خرم‌آباد برگزار شد، در سخنانی پيرامون ابعاد شخصيتی امام هادی(ع)، گفت: زيارت جامعه كبيره آشنايی با اهل بيت عصمت و طهارت است.

 

وی با بيان اين‌كه خطبه غديريه نيازمند تفسير و توضيح است و بايد خود غدير و خطبه غدير برای مردم تبين و تعريف شود، افزود: برگزاری اين قبيل كنگره‌های امام شناسی برای معرفی ائمه‌اطهار(ع) شكل گرفته است.

 

حجت‌الاسلام صابری‌اراكی ادامه داد: ائمه اطهار(ع) به‌دليل اين‌كه عرشی و آسمانی هستند و ما فرشی هستيم لذا فكر ما فرشی‌ها به عظمت عرشی‌ها نمی‌رسد.

 

وی افزود: در پاره‌ای از موارد وقتی فرشيان می‌خواهند از عرشيان صحبت كنند منجر می‌شود به عرفان‌های كاذب و انحرافی كه نمونه آن را در فيلم مستند «ظهور نزديك است» شاهد بوديم.

 

اين استاد حوزه علميه قم ادامه داد: دراويش و عرفان‌های كاذب افراد را به سوی خودشان دعوت می‌كنند در حالی‌كه اهل بيت عصمت و طهارت(ع) مردم را به سوی خداوند متعال دعوت می‌كردند.

 

وی مطالعه زيارت جامعه كبيره را توصيه كرد و گفت: زيارت جامعه كبيره درس امام شناسی را به مردم می‌دهد.

 

صابری‌اراكی با يادآوری اين مطلب كه برگزاری كنگره‌هايی نظير امام هادی(ع) تبين معارف اهل بيت(ع) است، افزود: عزاداری‌های ما برای ائمه اطهار(ع) بايد پيام داشته باشد.

 

وی ادامه داد: دشمن می‌خواهد عاشورا را از ملت ما بگيرد تا ما را ذليل كند چرا كه مردم با خواندن زيارت عاشورا دشمن شناس می‌شوند و اين دشمن را به هراس انداخته است.

 

حجت‌الاسلام صابری اراكی گفت: دشمن به‌دليل اين‌كه پی برده است ولايت است كه دين را نگه می‌دارد لذا امروز ولايت را نشانه و هدف قرار داده است و می‌خواهد ولايت را تضعيف كند


انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: