• یکشنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-2714-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

مدیرکل محیط‌زیست خبر داد:

احداث 2000 آتش‌بر در مناطق حفاظت شده لرستان

مدیرکل محیط‌زیست از احداث 2000 آتش‌بر در مناطق حفاظت شده لرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، فتحی بیرانوند در اولین جلسه اطفای حریق استان در سال جاری اظهار کرد: در مناطق تحت مدیریت استان طی سال گذشته، کمترین میزان آتش‌سوزی را داشتیم.

وی ادامه داد:  سال گذشته در پنج هکتار از مراتع در مسیر دریاچه گهر آتش‌سوزی اتفاق افتاد که نسبت به سال قبل ۸۹ درصد کاهش داشتیم.

مدیرکل محیط‌زیست لرستان خاطرنشان کرد: برای اطفای حریق تیم عملیاتی واکنش سریع را با یک سیستم شبکه‌ای که سریعاً اطلاع‌رسانی و عملیاتی شوند، اعزام کردیم.

فتحی بیرانوند با بیان اینکه مهم‌ترین موضوع در بحث اطفا حریق، سرعت عمل است،‏ اضافه کرد: این گروه‌ها در قالب ۲۰ تیم واکنش سریع اقدامات اطفا حریق انجام دادند.

مدیرکل محیط‌زیست لرستان‏ ‏خاطرنشان کرد: تاکنون 2000 کیلومتر آتش‎بر در استان زدیم که برنامه ما این است این آتش‎برها را به 4000 کیلومتر برسانیم.

وی ادامه داد: همچنین امسال مناطق بحرانی را به خصوص در سفیدکوه شناسایی کردیم.

فتحی بیرانوند افزود: مهم‌ترین موضوع در بحث آتش‌سوزی‌ها منشا انسانی است که موضوع آموزش و آگاهی مردم در این میان خیلی مهم است.

مدیرکل محیط‌زیست لرستان ‏اظهار کرد: برای جلوگیری از آتش‌سوزی‌هایی که بعد از برداشت محصولات کشاورزی است نیاز ابوده توسط جهاد کشاورزی به کشاورزان و بهره‌برداران اطلاع‌رسانی شود تا آتش به مزارع و مراتع سرایت نکند.

وی گفت: جوامع محلی خیلی می‌تواند در بحث اطفاء حریق اثرگذار باشند.

فتحی بیرانوند اضافه کرد: امیدواریم امسال منابعی در اختیار ما قرار گیرد که بتوانیم در بحث اطفاء حریق عملکرد خوبی داشته باشیم.

انتهای پیام