• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-5914-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌‌های لرستان:

خاکریزهای غیراستاندارد در حریم جاده‌ها ساماندهی می‌شوند

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌‌های لرستان گفت: خاکریزهای غیراستاندارد در حریم جاده‌ها ساماندهی می‌شوند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، عباس شرفی به برنامه‌ریزی برای ارتقای ایمنی عبور و مرور در محورهای استان در تابستان 97 اشاره و اظهار کرد: بعد از ایام نوروز که پیک سفر را داشتیم و پس از ایام ماه مبارک رمضان در حال حاضر تردد در محورهای استان کم است ولی موج دوم مسافرت‌ها بعد از ماه مبارک در سطح کشور را خواهیم داشت، در همین راستا برنامه‌ریزی ساماندهی و ایمن‌سازی محورها را در دستورکار قرار دادیم.

وی بیان کرد: از موارد بسیار مهمی که می‌توان به آن اشاره کرد این است که در محور خرم‌آباد-بروجرد-الیگودرز- دورود متأسفانه نزدیک به 100 تا بریدگی که نفر می‌تواند عبور کند وجود دارد.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌‌های لرستان افزود: یکی از کارهایی که انجام شده این است که چهار شهرستان موظف شدند تا این بریدگی‌ها را از سمت دورود، بروجرد و خرم‌آباد مسدود کنند.

شرفی تصریح کرد: تاکنون 50 درصد این بریدگی‌ها را مسدود کردیم.

وی با بیان اینکه در ورودی‌ و خروجی‌های شهرستان خرم‌آباد شانه‌سازی را نیز شروع کردیم و قسمت جنوبی شهر 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اظهار کرد: همچنین شانه‌سازی را در سمت شمال خرم‌آباد را شروع کردیم و امیدواریم بحث خاکریزهای غیراستاندارد در حریم جاده‌ها را ساماندهی کنیم.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌‌های لرستان یادآور شد: ساماندهی خط‌کشی‌ها، نصب نیوجرسی در گردنه‌ها، ساماندهی گاردریل‌ها، روکش محورها و چاله‌ها در ایام بارندگی  رادر دستورکار داریم که تلاش خواهیم کرد تا قبل از شروع موج دوم سفرهابه انجام برسد.

شرفی بیان کرد: در ایام نوروز امسال در 13 کیلومتری حدفاصل چالانچولان به دورود بالاترین آمار فوتی را شاهد بودیم که با ساماندهی این 13 کیلومتر آمار فوتی 60 درصد کاهش یافته است.

انتهای پیام