• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-9184-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگاني منطقه 12 مطرح کرد:

اختصاص 40 مرکز ملکي، مباشر و بخش خصوصي برای خرید گندم در لرستان

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگاني منطقه 12 گفت: پيش‌بيني مي‌شود در سالجاري خرید گندم در لرستان از رشد قابل توجهي برخوردار شود.
 
به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حجت بیرانوند اظهار کرد: با فراهم شـدن مقدمات خريد گندم مازاد بر نياز کشاورزان، استان در آستانه يک رخداد بزرگ کشاورزي و اقتصادي قرار دارد.

وی با بیان اینکه  برداشت گندم از مزارع استان مانند هر سال از اوايل خرداد آغاز و تا مهرماه ادامه مي‌يابد، افزود: در اين خصوص شرکت غله و خدمات بازرگاني منطقه 12 با مهيا کردن مقدمات لازم آماده خريداري گندم مازاد بر نياز کشاورزان است.

مدیرعامل شرکت غله وخدمات بازرگانی لرستان بیان کرد: پيش‌بيني بيش از 40 مرکز ملکي، مباشر و بخش خصوصي، بازديد کميته‎هاي فني و بازرگاني از مراکز با رعايت الزامات طرح شده در فراخوان، تعيين عوامل تشخيص و ذيحسابي مراکز خريد، تشکيل کارگاه‌هاي آموزشي عوامل اجرايي، برپايي همايش آموزشي نحوه تشخيص آفت سن صدور گواهينامه برای شرکت کنندگان در کارگاه‌ها، تشکيل جلسات کارگروه خريد گندم در مرکز استان و شهرستان‌ها، انعقاد قرارداد با مباشرين و اطلاع رساني به کشاورزان از طريق رسانه‌ها از جمله برنامه‌های این شرکت است.

وی مطرح کرد: سال گذشته 371 هزار تن گندم و 2800 تن دانه روغني از کشاورزان خريداري شده و پيش‌بيني مي شود در سالجاري اين رقم از رشد قابل توجهي برخوردار شود.


انتهای پیام