• جمعه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-4086-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

ضریب تخت بیمارستان در لرستان به 2.2 خواهد رسید

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: ضریب تخت بیمارستان در استان به 2.2 خواهد رسید. 
 
به گزارش ایسنا منطقه لرستان، پیمان آسترکی در مراسم تودیع و معارفه روسای جدید و قدیم بیمارستان شفای خرم‌آباد، اظهارکرد: سلامت و درمان از دغدغه‌های همه جامعه و مسئولین محسوب می‌شود. 
 
وی خاطرنشان کرد: طرح تحول سلامت تا حدود زیادی دغدغه مردم را در این بخش از بین برده است. 
 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: در لرستان ضریب تخت بیمارستانی نسبت به جمعیت استان قبل از اجرای طرح تحول سلامت حدود هشت دهم و 9 دهم بود اما از سال 93 تاکنون با سرمایه‌گذاری‌ها و تخصیص منابع در این عرصه تعداد تخت‌های بیمارستانی به 2 هزار و 450 و ضریب 1.1 رسید . 
 
آسترکی اضافه کرد: بنا بر برنامه ریزی‌های انجام شده تا افق 1404 ضریب تخت بیمارستانی در لرستان به 2 برابر یعنی حدود 2.2 خواهد رسید . 
 
وی بیان کرد: در لرستان به علت کمبودها تعدادی از بیماران جهت درمان به خارج از استان می‌روند که این مطلوب ما نیست و باید تمام خدمات درمانی در استان ارائه شود. 
 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان ادامه داد: این پتانسیل در استان لرستان وجود دارد و باید از سرمایه‌گذاری در بخش بهداشت و درمان استفاده کنیم.

آسترکی اظهار کرد: بیمارستان شفا یک برند موفق برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در عرصه بهداشت و درمان است. 
 
وی با بیان اینکه باید سرمایه‌گذاری بیشتری در استان برای اشتغال صورت گیرد، گفت: رسانه‌ها امنیت روانی در استان را برای سرمایه‌گذاری منعکس کنند. 
 
اسد عبداللهی فرماندار خرم‌آباد نیز در این مراسم گفت: طرح تحول سلامت یکی از کارهای مهم دولت تدبیر و امید بود که طی چهار دهه گذشته تحول عظیمی در بخش بهداشت و درمان استان صورت گرفته است. 
 
وی تصریح کرد: مراکز درمانی در استان لرستان تجهیز و بازسازی شده‌اند که تعداد آنها در حال افزایش است. 
 
فرماندار خرم‌آباد با بیان اینکه دولت اهمیت خاصی به بخش خصوصی داده است و باید این بخش را تقویت کرد، افزود: ایجاد شغل برای دولت بسیار سخت است و باید به سمت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برویم. 
 
عبداللهی گفت: بخش بهداشت و درمان در استان لرستان موفق عمل کرده است. 
 
همچنین دکتر روح‌الله فکوری رئیس سابق بیمارستان شفا خرم‌آباد در این مراسم، گفت: جدا شدن مدیر از سیاست‌گذاری یک ضرورت است. 
 
وی با بیان اینکه زمینه‌های ارائه خدمت بهتر فراهم خواهد شد، افزود: توسعه جز با سرمایه‌گذاری رخ نخواهد داد. 
 
رئیس سابق بیمارستان شفا خرم‌آباد تصریح کرد: بودجه عمومی دولت در شرایط فعلی به تنهایی کفاف پروژه‌های زیرساهتی و هزینه‌های جاری را می‌دهد. 
 
فکوری اضافه کرد: سرمایه‌گذاری بخش خصوصی رونق استان را به همراه خواهد داشت و سرمایه نیاز به ثبات اجتماعی و امنیت دارد. 
 
وی با بیان اینکه نقاط ضعف و کم و کاستی‌ها در استان باید کمتر منعکس شود، افزود: انتقاد لازم است اما باید در پیشرفت کار اثر داشته باشد. 
 
رئیس سابق بیمارستان شفا خرم‌آباد خاطرنشان کرد: هیچ استانی وخامت اشتغال آن مانند استان لرستان نیست و رسانه‌ها باید امنیت مطلوب را برای سرمایه‌گذاری فراهم کنند. 
 
فکوری با بیان اینکه 9 سال است رتبه یک کشور را داریم، گفت: باید زمینه ارائه خدمات بیشتر در لرستان فراهم شود. 

به گزارش ایسنا در پایان این مراسم دکتر رامین خسروی به عنوان رئیس جدید بیمارستان شفا معرفی شد.  


انتهای پیام