• چهارشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 969-3185-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

معاون استانداری لرستان:

آزادی‌خواهی بدون حضور مردم محکوم به شکست است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: دانشگاهیان، دانشجویان سال ۳۲ را الگوی خود قرار دهند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حبیب‌الله خجسته‌پور در مراسم گرامی‌داشت روز دانشجو اظهار کرد: تقارن این روز با میلاد پیامبر گرامی(ص) و امام جعفر صادق(ع) خوش یمن و زیبا است.

وی ضمن تبریک میلاد با سعادت پیامبر اکرم و امام جعفر صادق به همه مسلمانان بیان کرد: خداوند تبارک‌ و تعالی تولد امام جعفر صادق را به‌عنوان هدیه‌ای زیبا در روز میلاد پیامبرش به ما عطا فرموده‌اند.

خجسته‌پور با اشاره به اینکه پیام اصلی پیامبر اکرم در روز بعثت کمال مکارم اخلاقیست، تصریح کرد:  مکارم اخلاق باید در دو حوزه فردی و اجتماعی سرلوحه زندگی ما قرار بگیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان ادامه داد: در حوزه فردی باید با منبع اصلی اخلاق و قدرت خداوند باری تعالی ارتباط پیدا کرده و در حوزه اجتماعی متکلف به اخلاقی الهی و اسلامی باشیم. 

وی با بیان اینکه ابتدا باید ارتباط خود را با ذات باری تعالی برقرار کنیم، تأکید کرد: باید از دانش، منطق و عقل بهره‌جویی کنیم چراکه همه این‌ها هدایای الهی هستند؛ بنابراین مکلف شدن به اخلاق الهی در گرو دو کلمه خداجویی و دانش جویی است.

خجسته‌پور با اشاره به اینکه کشور ما در طول تاریخ با استبداد دست و پنجه نرم کرده است، گفت: همواره دغدغه‌های مردم در طول تاریخ زندگی کردن تحت زعامت حاکمان مستبد و ستمگر بوده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار به دو پدیده شوم استبداد و استعمار در طول دو سده اخیر اشاره کرد و یادآور شد: استعمار، نفع و سود خود را در حکومت‌های مستبد و حاکمان خودکامه جستجو می‌کرد اما در مقابل، مردمی که دارای تمدن و فرهنگ هستند همواره با استبداد مبارزه کرده‌اند.

وی نقطه عطف مبارزه مردم با استبداد و حامیان استعمارگر را نهضت و انقلاب مشروطیت دانست و خاطرنشان کرد: مردم به دنبال حاکم کردن خود بر سرنوشت خویش و ایجاد جامعه‌ای مدنی در مقابل جامعه‌ی بدوی بودند که توانستند به پیروزی برسند.

خجسته‌پور در ادامه گفت: متاسفانه به دلیل عوامل خارجی و حضور بیگانگان، استعمارگران و عوامل درونی توسط گروهی افراط‌گر و تفریطی با غلبه بر مشروطیت باعث منزوی کردن این انقلاب شدند و در نهایت از دل آن استبداد رضا خانی پدید آمد.
 
وی با اشاره به اینکه از شهریور 1320 تا مرداد 1332 دوره طلایی ایران بود، تصریح کرد: این دوره طلایی 12 ساله منجر به ملی شدن صنعت نفت شد اما همچنان ضعف تاریخی و اجتماعی و نیز استبداد زدگی مردم ما از یک طرف و  وجود استعمارگران، بیگانگان و عده‌ای غرب زده با کودتای امریکایی مرداد 32 از طرف دیگر، دوران طلایی و دولت ملی برچیده و منجر به ایجاد فضای سرکوب، خفقان و تاریکی بر ایران شد.

معاون استاندار گفت: در دل این فضا حرکت و جنبش دانشجویی پدید آمد که نشان داد مردم ما مانند گذشته با استبداد و استعمار مبارزه خواهند کرد.

وی با بیان اینکه اگر حرکتی مردمی نبوده و مردم در بطن آن حضور نداشته باشند موفق نخواهد شد، اظهار کرد: اگر آزادی خواهی‌، پیشرفت و توسعه به صورت اتفاقی و بدون حضور مردم اتفاق بیفتد راهی جز شکست نخواهد داشت.

خجسته‌پور در توصیه به دانشجویان و نسل دانشگاهی گفت: امروزه دانشگاهیان ما باید دانشجویان سال 32 را الگو و سرلوحه خود قرار دهند و در مسیر آرمان‌های خود و جمهوری اسلامی ایران تلاش کنند.


انتهای پیام