• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-11814-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان:
نیازمند مشارکت مردم با دفاتر تسهیل‌گری و توسعه اجتماعی هستیم

رئیس جهاد دانشگاهی واحد لرستان گفت: نیازمند مشارکت مردم با دفاتر تسهیل‌گری و توسعه اجتماعی هستیم.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر سید علی‌نادر دهقانی در نشست هم‌اندیشی با مردم منطقه دره‌گرم شرقی برای فعالیت دفتر تسهیل‌گری و توسعه اجتماعی جهاد دانشگاهی لرستان که با همکاری سازمان دانشجویان این واحد و با حضور معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری، مدیرکل دفترامور اجتماعی استانداری، مدیران دستگاه‌های اجرایی و مردم این منطقه در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) برگزار شد، با بیان اینکه دولت برنامه‌‌های مختلفی برای توسعه مناطق حاشیه‌ای و کمتر توسعه یافته در نظر گرفته است، به افتتاح دفاتر تسهیل‌گری و توسعه اجتماعی در مناطقی که به‌ لحاظ فیزیکی، شهرسازی، معماری و اجتماعی دارای مشکل هستند اشاره کرد و افزود: در این راستا دفتر تسهیل‌گری و توسعه اجتماعی جهاد دانشگاهی لرستان در منطقه دره‌گرم شرقی مستقر خواهد شد.

وی به حضور کارشناسان متعهد، کار بلد و دارای تحصیلات دانشگاهی در دفاتر تسهیل‌گری و توسعه اجتماعی اشاره کرد و گفت: این کارشناسان با حضور در درب منازل افراد، وضعیت زندگی، اشتغال، خیابان‌ها و مسائل فرهنگی و اجتماعی را گردآوری و جمع‌بندی می‌کنند.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد لرستان خاطرنشان کرد: دفاتر تسهیل‌گر، نقاط قوت، ضعف و نیازمندی‌های هر محله را شناسایی و به مسئولان استان اعلام و سپس با حضور استاندار مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند، در واقع واسطه بین مردم و ادارات هستند.

دکتر دهقانی‌الوار با بیان اینکه دفاتر تسهیل‌گری و توسعه اجتماعی، کمک‌کار مردم هستند، بر لزوم مشارکت مردم با کارشناسان این دفاتر تاکید کرد و افزود: مشکلات و مسائل جمع‌بندی شده توسط کارشناسان مستقر در دفاتر تسهیل‌گری، طی جلسه‌ای با حضور استاندار و تمام مدیران مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان با تاکید بر اینکه مسئولان تصمیم بر توسعه مناطق کمتر توسعه یافته دارند، خاطرنشان کرد: نیازمند مشارکت مردم با دفاتر تسهیل‌گری و توسعه اجتماعی هستیم تا با گردآوری اطلاعات صحیح، به پیشرفت و توسعه این مناطق کمک شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه طرح تسهیل‌گری در استان اجرا می‌شود از شناسایی 10 محله حاشیه‌نشین برای اجرای این طرح خبر داد و اظهار کرد: این طرح به‌صورت پایلوت در شهر خرم‌آباد اجرا می‌شود که مسئولیت اجرای آن در منطقه دره‌گرم شرقی به جهاد دانشگاهی واگذار شده است.

وی مشارکت مردم را لازمه پیشرفت و توسعه استان دانست و افزود: امیدواریم آغاز فعالیت دفتر تسهیل‌گری و توسعه اجتماعی جهاد دانشگاهی لرستان حرکتی برای تبدیل منطقه دره‌گرم شرقی به یک منطقه الگو باشد که تحقق این امر مستلزم مشارکت مردم است.

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی واحد لرستان تصریح کرد: در کنار این فعالیت‌ها پروژه‌ای به نام طرح توسعه مشاغل خانگی نیز دنبال خواهد شد به طوری‌که جوانان بیکار با ثبت‌نام در این طرح از آموزش رایگان و امکانات رایگان برخوردار می‌شوند.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان با بیان اینکه هر کسی به هر میزان که می‌تواند برای رضای خدا کار کند، موظف به انجام کار است، اضافه کرد: همان‌طور که امام راحل فرمودند ما مکلف به انجام تکلیف هستیم، لذا هر کسی در هر مسئولیتی که قرار دارد، تکلیف خود را به نحو احسن انجام دهد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: