• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-8084-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون سازمان جهاد کشاورزی لرستان:

در طرح مشاغل خانگی ۷۱ رشته شغلی تعیین شده است

معاون سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: در بخش کشاورزی طرح مشاغل خانگی ۷۱ رشته شغلی تعیین شده است.

نامدار صیادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: متولی اصلی طرح نوین مشاغل خانگی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که در این رابطه اعتباری به اداراتی مانند صنعت و معدن، میراث فرهنگی و... داده می‌شود تا طرح‌های خود را ارائه بدهند.

وی ادامه داد: بر اساس دستورالعمل این طرح مجوزها در تمامی بخش‌ها توسط اداره کار صادر می‌شود و در حوزه کشاورزی، موارد را بررسی و نهایتاً تایید می‌کنیم.

صیادی رشته‌های مربوط به حوزه کشاورزی را شامل چهار گروه عنوان کرد و گفت: محصولات دامی شامل ۱۳ رشته، شیلات 2 رشته، صنایع تبدیلی و تکمیلی ۴۹ مورد و تولیدات گیاهی ۷ رشته بوده که در مجموع ۷۱ رشته شغلی هستند.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی بیان کرد: این رشته‌ها مورد بررسی قرار گرفته و مجوزهای لازم براساس فرم‌های ارائه شده تایید می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: قبل از سال ۹۶ مبلغ این طرح ۵ میلیون تومان بوده که با همکاری بنیاد برکت افزایش یافته و در بعضی رشته‌ها مقدار آن را بالا بردند.

صیادی اظهار کرد: بانک‌های عامل طرح ملی، صادرات و پارسیان هستند و از سال گذشته تاکنون تسهیلات حدود ۳۰۰ نفر از 2000 متقاضی که معرفی کردیم نهایی شده‌اند.

این مسئول با بیان اینکه در رابطه با پرداخت تسهیلات، بانک‌ها باید همکاری بیشتری داشته باشند، افزود: اگر می‌خواهیم اثر تولید و رونق روستاها ماندگار شوند این موضوع را باید تقویت کنیم.

وی ادامه داد: فراهم کردن تضامین و وثایق بانکی برای روستاییان دشوار است که پیشنهاد می‌شود این فرآیند تسهیل شود چراکه آنان به طور طبیعی نسبت به پرداخت دیون، متعهد هستند و خیلی نیاز به این سخت‌گیری‌ها نیست

این مسئول با تاکید بر اینکه متقاضیان لرستانی باید حتما در سایت طراحی شده این مشاغل به نشانی  www.inhb.ir مراجعه و فرآیند ثبت‌نام را انجام دهند، گفت: مشاغل شناسایی شده در تمامی شهرهای استان قابلیت اجرا را دارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: