• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-5185-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه:

روح القای آرامش در سیره امام علی(ع) دیده می‌شود

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد لرستان گفت: روح القای آرامش در سیره امام علی(ع) دیده می‌شود
 
حجت‌الاسلام قدرتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: برای دستیابی کامل و تمام به یک نقطه هدف در زندگی بشری باید به دنبال یک آیین‌نامه تضمینی باشیم که این الگو و آیین‌نامه به اذعان تاریخ، عقل، دانشمندان و حتی اهالی غیرشیعه سیره علوی است. 
 
وی اضافه کرد: نکاتی که در سیره علوی و روش زندگی ائمه اطهار وجود دارد لازمه سعادت بشریست. 
 
قدرتی ادامه داد: اگر زندگی بشری در همه زوایا بر پایه سیره علوی پی‌ریزی شود هیچ مشکلی در دنیا برای هیچ کسی پیش نخواهد آمد و بشر با کمال راحتی و آرامش و آسایش می‌تواند به سعادت تام برسد. 
 
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد لرستان یادآور شد: با توجه به نیازها و آسیب‌های جامعه باید در سیره علوی تحقیق کرد و نسبت به نیازها و آسیب‌هایی که وجود دارد برنامه‌ریزی کرد. 
 
وی خاطرنشان کرد: به تناسب زندگی عمومی امروزی باید با توجه به نیازهای جامعه کنونی به دنبال سیره علوی رفت. این سیره گستره وسیع و بلندی دارد و در همه ابعاد زندگی بشری قابل الگوبرداری است. 
 
قدرتی افزود: در محور سیاسی، اقتصادی، خانوادگی، اجتماعی و... در سیره حضرت علی حرف برای گفتن دارد. 
 
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد لرستان گفت: با توجه به وقت کمی که در زندگی دنیوی داریم می‌توانیم از بخشی از سیره علوی بهره بگیریم و باید به دنبال اولویت‌ها در زندگی حضرت علی برای الگوبرداری در زندگی خود باشیم. 
 
وی اظهار کرد: اولویت کنونی زندگی بشری رسیدن به آرامش و اطمینان و احیای دوباره صداقت در جامعه بشری است. 
 
قدرتی افزود: در عرصه بین‌المللی نیز رسیدن به آرامش مهم‌ترین دغدغه زندگی بشری است و استیصال به صلح و همزیستی بشری است که باید با عنایت به سیره علوی به آن رسید. 
 
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد لرستان تصریح کرد: اگر بناست همایشی در باب سیره علوی برگزار شود  بهترین الگویی که در همه جنبه‌ها در محور به آرامش رسیدن دنیا وجود، الگوی سیره علوی است. 
 
وی یادآور شد: خطبه‌ها و نامه‌هایی که حضرت علی(ع) داشتند نمونه کامل و جامعی برای زندگی بشر است که بهره‌گیری از آنها عامل سعادت انسان است. 
 
قدرتی خاطرنشان کرد: روح القای آرامش در سیره امام علی(ع) دیده می‌شود بنابراین بهره‌گیری از روش زندگی ایشان ضامن رسیدن انسان به آرامش ابدی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: