• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-10084-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

54 درصد آب استخراج شده شهرک‌های صنعتی لرستان هدر می‌رود

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان از تشکیل کمیته کاهش هدر رفت آب در این شرکت خبر داد.

 به گزارش ایسنا منطقه لرستان، بختیار رازانی اظهار کرد: با بررسی به عمل آمده در سه شهرک از مجموع 21 شهرک و نواحی صنعتی مصوب و موجود در استان نشان می‌دهد که 54 درصد آب استخراج شده از منابع آبی این شهرک‌ها به اشکال مختلف هدر می‌رود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان تصریح کرد: در این راستا کمیته‌ای متشکل از معاونت فنی شرکت، نماینده حقوقی، مدیربرنامه‌ریزی و مدیران شهرک‌ها به عنوان کمیته هدر رفت آب در این شرکت ایجاد شد.

رازانی افزود: این کمیته با هدف شناسایی عوامل هدر رفت و ارائه راه‌کارهای مناسب برای کاهش این مشکل تشکیل شده است.

وی گفت: این مهم گرچه گامی نخست از پیمودن مسیر طولانی و پر پیچ و خم کاهش هدر رفت آب به شمار می‌رود  ولی با توجه به وضعیت بحرانی آب کشور همت تمامی مسئولین و واحدهای صنعتی را می‌طلبد.

رازانی عنوان کرد: قسمت اعظم هدر رفت آب مربوط به خطوط انتقال و شبکه آب و مخازن بوده که اقدامات لازم به منظور رفع نشتی‌ها انجام شده و قسمتی مربوط به انشعابات غیر مجاز است که از طریق اطلاع رسانی و در صورت عدم اقدام از طریق مراجع قضایی پیگیر رفع این مشکل هستیم.

وی اضافه کرد: به امید روزی که مردم شایسته ایران همانند کشورهای توسعه یافته از تمامی منابع کشور به بهترین نحو استفاده کنند تا نسل‌های بعدی دچار فقدان و کمبود نشوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: