• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-7514-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی لرستان مطرح کرد:

کمک به تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن کریم

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی لرستان گفت: هم‌افزایی دستگاه‌های قرآنی لرستان نمونه بارزی در کشور است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حجت‌الاسلام مهدی امیدیان در هفتمین نشست شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان اظهار کرد: نزدیک به ۱۰۰ مؤسسه قرآنی و بیش‌از ۲۰۰ جلسه و خانه قرآن در مجموعه هیئت رسیدگی به مؤسسات به آن‌ها رسیدگی می‌شود، با اتحادیه تشکل‌ها و مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت استان، همکاری دارند.

وی ادامه داد: فعالیت این مؤسسات و خانه‌ها و تشکل‌های قرآنی به‌صورت مردمی است و به‌عنوان یک نهاد مردمی تأثیرگذار در سطح جامعه بتواند بازوان خوبی برای دستگاه‌های اجرایی باشد.

امیدیان با اشاره به اینکه اکنون زمان جهاد کبیر است و توجه مقام معظم رهبری به تربیت ۱۰ میلیون نفر حافظ قرآن، شکل‌گیری ۱۰ میلیون عضو تأثیرگذار است، عنوان کرد: در جمعیت ۴۰ میلیونی زمان جنگ، دو میلیون نفر در جبهه‌ها حضور داشتند، که در جهاد کبیر که با جمعیت ۸۰ میلیونی است، که در این جهاد خانم‌ها نیز حضور منسجمی دارند، لذا تدبیر مقام معظم رهبری در تربیت حافظ قرآن کریم، شکل‌گیری اعضای تأثیرگذار با محوریت قرآن در جامعه است که نقش بسیار مهمی در این جهاد کبیر دارند.

مدیرعامل اتحادیه تشکل‌ها و مؤسسات مردمی فرهنگی قرآن و عترت استان لرستان تصریح کرد: شاخصه‌ای در مجموعه دستگاه‌های قرآنی استان وجود دارد، که درخواست داریم این شاخصه تقویت شود که نمونه بارزی برای دستگاه‌های قرآنی در سطح کشور است، که آن هم افزایی دستگاه‌هایی مانند ادارات‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی و اوقاف و امور خیریه استان لرستان است.

وی ادامه داد: با رصدهایی که انجام شده، این هم‌افزایی در سطح کشور، یا خیلی کم است یا وجود ندارد، اما در لرستان این امر چند سال است که محقق شده و تمام فعالیت‌های قرآنی این دستگاه‌ها با هم‌افزایی انجام می‌شود.

امیدیان بیان کرد: یکی‌از سیاست‌های شورای توسعه این است که تمام دستگاه‌های حاضر در شورا، تمام برنامه‌ها را باهم برگزار کنند و این ظرفیت عظیم را با هم بلند کنند، که با محوریت نماینده ولی‌فقیه در استان که همه امور را راهبری می‌کنند، این امر تحقق می‌یابد.

مدیرعامل اتحادیه تشکل‌ها و مؤسسات مردمی فرهنگی قرآن و عترت استان لرستان، تصریح کرد: هرکدام از دستگاه‌ها و ارگان‌ها توانایی ویژه خود را در زمینه فعالیت‌های قرآنی دارند، اما اگر هم‌افزایی بیشتر باشد، توقع مقام معظم رهبری، که در دیدارهای خود افراد قرآنی آن‌ها را بیان کرده‌اند، محقق می‌شود.

وی با اشاره به اینکه موازی کاری دستگاه به جای کمک به امر تربیت ۱۰ میلیون نفر حافظ قرآن کریم، به آن ضربه می‌زند، گفت: لذا تقاضای ما این است که دایره‌ای که متشکل‌از ادارت کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی و اوقاف و امور خیریه، است، با اضافه شدن دستگاه‌های دیگر، وسیع‌تر شود و اتحادیه مؤسسات قرآنی نیز به‌عنوان بازوان مردمی و اجرایی به‌صورت تمام قد با تشکل‌هایی که در سطح شهر و استان هستند، کمک شایانی به این جریان خواهند داشت.

امیدیان خاطر نشان کرد: توقعی جز این نداریم که هم‌افزایی دستگاه‌های قرآنی استان در گستره وسیع‌تر انجام گیرد و همه ما به‌عنوان یک ید واحد در خدمت قرآن و عترت باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: