• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-4285-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اختصاص بیش از 70 میلیارد تسهیلات برای اشتغال روستاییان شهرستان کوهدشت

    فرماندار کوهدشت از اختصاص بیش از ۷ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستاییان به این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، نورمحمد فردی بیرانوند اظهار کرد: برای اولین بار قانون با طرح حمایت از اشتغال روستاییان، اقدامی هدفمند را جهت توسعه روستاها انجام می‌دهد که جای تقدیر دارد.

وی با بیان اینکه تمامی موارد جهت توسعه روستایی تعریف و تدوین شده است، گفت: همچنین وثائق و تضامین لازم لحاظ شده و می‌توان از املاک و اسناد روستایی استفاده کرد.

فردی بیرانوند خاطرنشان کرد: در این قانون نرخ سود بیان شده و برای نواحی صنعتی و زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت ۱۰ درصد است؛ همچنین روستاها و نواحی عشایری نرخ سود ۶ درصد حساب می‌شود.

فرماندار کوهدشت با بیان اینکه دولت عزم خود را برای توسعه روستاها جزم کرده است، گفت: اعتقاد بر این بوده که حل مشکل کشور در گرو صنایع خرد و کوچک است و در ماهیت طرح نیز روی این موضوع تاکید دارد.

وی با بیان اینکه بعضی از افراد برای گرفتن تسهیلات پروانه بهره‌برداری ندارند، ادامه داد: با توجه به اینکه زمان این طرح محدود است این افراد دچار مشکل می‌شوند برای همین پیشنهاد می‌شود تا قبل از اخذ پروانه، بانک با ارائه طرح توجیهی و تعهد از آنان سایر اقدامات لازم را انجام دهد.

فردی بیرانوند میزان تسهیلات درنظر گرفته شده برای این طرح در کشور را ۲۰ هزار میلیارد عنوان کرد و افزود: همچنین از این مقدار ۴۶۵ میلیارد تومان به استان اختصاص یافته که ۷ میلیارد و ۴۵ میلیون تومان نیز سهم کوهدشت است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: