• یکشنبه ۲۴ اسفند ماه، ۱۳۹۳ - ۱۵:۲۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9312-7390-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دربند، روستای بیدستان

دربند نام روستایی است که در 15 کیلومتری شهرستان ازنا قرار دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، دربند نام روستایی است که در 15 کیلومتری شهرستان ازنا قرار دارد. به خاطر وجود ایستگاه راه‌آهن در آن از این روستا بنام «ایستگاه دربند» هم یاد میکنند.

اهالی روستا بیشتر کشاورز هستند و عدهای هم به کار دامداری مشغول هستند. کشاورزی و باغداری در روستای دیدنی دربند ازنا پر رونق است. گندم، جو، لوبیا، گیاهان علوفهای، آلو و زردآلو عمده محصولات کشاورزی و باغی این روستا را تشکیل می‌دهد.

علاوه بر وجود نعمت خاک حاصلخیر در روستای دربند ازنا، این روستا منابع آب خیلی خوبی دارد که اهالی این روستا قدر این آب خدادادی را می‌دانند.

رودخانهای که از این روستا میگذرد بسیار پر آب و زلال و دارای آبی گواراست.

علاوه بر استفاده کشاورزی برای ایجاد استخرهای پرورش ماهی قزلآلای سردآبی هم از آن استفاده می‌کنند. روستای زیبای دربند ازنا از مناطق گردشگری این شهرستان است که از امکانات خوبی برخوردار است و طرح هادی در آن اجرا شده است. همچنین روستای دربند ازنا در نزدیکی تونل برفی قرار دارد.

از طبیعت زیبای این روستا میتوان به درخت‌های بیدستان اشاره کرد و از جلوه‌های دیدنی آن ساختمان قدیمی ایستگاه و لانهٔ لک لکهایی که ده‌ها سال روی یکی از دودکشهایش لانه کردهاند است.

کوهنوردانی که به قله‌های اشترانکوه صعود می‌کنند معمولاً برای رسیدن به گهر از مسیر آبادی تیان حرکت می‌کنند. برای رفتن از مسیر تیان می‌توان از راه‌آهن تهران-خرمشهر استفاده کرد و در ایستگاه دربند بعد از ایستگاه ازنا از قطار پیاده شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: