• چهارشنبه ۱ مرداد ماه، ۱۳۹۳ - ۰۰:۱۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 934-9185-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون سابق وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشور:

محکومیت فجایع انسانی در غزه ارج نهادن به کرامت انسانی است

یک کارشناس مسائل سیاسی با بیان این‌که روز قدس، روز ابراز بیزاری، انزجار و تنفر از توطئه‌های استکباری است، گفت: محکومیت فجایع انسانی در فلسطین و غزه ارج نهادن به کرامت انسانی است.

جواد درویشوند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، با بیان این‌که بدون شک محکومیت فجایع انسانی امروز در فلسطین از سوی هر فرد مسلمان و غیر مسلمانی ارج گذاردن به کرامت انسانی است، گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر خود با هیئت دولت موضع‌گیری رئیس‌جمهور و اقدام‌های دولت را در برابر حوادث تأسف‌بار غزه و کشتار بی‌رحمانه مردم بسیار مناسب و به‌جا دانست.

وی با اشاره به این‌که روز قدس، روز ابراز بیزاری، انزجار و تنفر از توطئه‌های استکباری و روز تجلی همبستگی و همدلی همه مسلمانان جهان است، ادامه داد: هر سال با نزدیک شدن روز قدس دسیسه‌های شیطانی صهیونیزم بین‌الملل شدت بیشتری یافته و قصد دارند علیه مسلمانان دسیسه کرده و آنان را به انزوا بکشانند.

درویشوند با تأکید بر این‌که روز قدس، روزی است که اسلام را باید احیا کرد و به همه ابرقدرت‌ها هشدار بدهیم که اسلام دیگر تحت سیطره نیست، گفت: انقلاب اسلامی ایران، حرکتی شکوهمند در عرصه تحولات سیاسی قرن حاضر بود و انتخاب روز قدس نشان داد که انقلاب اسلامی فراتر از خاک ایران است.

وی با اشاره به سکوت اتحادیه عرب درخصوص اتفاقات اخیر فلسطین، ادامه داد: اتحادیه عرب مگر جرئت حرف زدن ندارند، آن‌جا که به سوریه حمله شد، اتحادیه نیم ساعت بعد نشستی برگزار کرد و گفتند بشار اسد و سوریه دیگر عضو اتحادیه نیست، پس معلوم می‌شود این‌ها تحت نظر آمریکا و عربستان هستند.

رئیس سابق صنایع دفاع دورود اظهار کرد: برخی کشورهای غیرمسلمان در برابر جنایت‌هایی که به مردم مظلوم فلسطین تحمیل می‌شود عکس‌العمل جدی و گاه شدید نشان می‌دهند اما دریغ از سران برخی کشورهای مسلمان که تلاش می‌کنند عرصه بر فلسطینیان تنگ‌تر شود.

معاون سابق وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشور به قدس شریف نیز اشاره کرد و گفت: امام راحل به‌دلیل دفاع از مظلومان جهان روز قدس را نام‌گذاری کردند و امروز مردم مؤمن و انقلابی با لبیک به ندای رهبر کبیر انقلاب و ولی امر مسلمانان جهان همدردی خود را با مردم مسلمان مظلوم و بی دفاع فلسطین فریاد خواهند زد.

درویشوند تأکید کرد: پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) می‌فرماید: اگر مسلمانی صدای مظلومیت مسلمان دیگر را بشنود و به فریاد او نرسد مسلمان نیست، از این‌رو تکلیف کشورهای جهان اسلام  بسیار روشن است و باید به فریاد مردم مظلوم غزه برسند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: