• یکشنبه ۲۷ اسفند ماه، ۱۳۹۱ - ۱۲:۱۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9112-5190-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

/گزارش/
تپه چغا، بام بروجرد

تپه تفریحی چغا یا بام بروجرد از مهمترین مکان های تفریحی بروجرد محسوب میشود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان ، امکانات رفاهی و تفريحی که در اين تپه ساخته شده باعث می‎شود تا هر کسی که به بروجرد سفر مي کند از اين مکان ديدن کرده و از لذت ببرد، نمای زيبای شهر بر روی اين تپه بسيار زيباست و مکان دلنشينی برای گذراندن اوقات فراغت است.

تپه چغا يكی از تفرجگاههای بروجرد به خوبی از ورودی‌های شهر ديده می‌شود با گذر از پلهها یا جاده کشیده شده درسینه‌کش تپه چغا وجود تندیسهای زيبايی از حيات وحش و شخصيتهای اسطوره‌ای مانند "آرش كمانگير" و انواع وسايل بازی ، آلاچیق ها ، دریاچه مصنوعی ، هتل چند ستاره و گلزار شهدای گمنام خودنمایی می کند.

اين مكان نيز كه در غرب بروجرد قرار دارد مشرف به تمامی شهر بوده و اغلب مسافران و گردشگران از اين نقطه تمامی زيبايی و قابليتهای اين شهر را می‌توانند مشاهده كنند.

از یک طرف گستردگی و وسعت شهر و از طرف دیگر مناطق سرسبز و تفریحی و از سمت دیگر منظره زیبای باغ فدک چشم هر بیننده ای را خیره می کند.

باغ فدك نیز يكی ديگر از تفرجگاه های بروجرد بوده كه طی چند سال اخير شهرت زيادی بين مسافران داشته وجود سه درياچه بزرگ در اين باغ و قايقرانی دراين مكان برای خانواده‌های مسافر به ويژه جوانان بسيار دل انگيز است.

در این مکان نیز پیست دوچرخه سواری، اتومبیلرانی کودکان، جاده راه سلامت، آلاچیقهایی برای استقرار مسافران وجود دارد.در بخشی از این پارک باغ پرندگان نیز وجود دارد که درآن 78 گونه جانوری نادر نگهداری می شود.

پرندگان این باغ شامل انواع قرقاول، طوطی، فنج، قناری، کبک، مرغ و خروس، طاووس، مرغ مینا، پرندگان شکاری، پرندگان آبزی است.

همچنین بلبل خرمائی، یاکریم معمولی و چینی(الماسی) ، بوقلمون، شتر مرغ آفریقایی وجود دارد.
در این باغ علاوه بر پرندگان مختلف جانورانی مانند سگ، میمون، سنجاب، خرگوش، آهو و اسب نگهداری می شود.

ا‌غ‍ل‍ب‌ ‌اي‍ن‌ ج‍‍ان‍ور‌ان‌ ‌از ك‍ش‍ور‌ه‍‍اي‍‍ي‌ ب‍‍ا ‌آب‌ و ‌ه‍و‌ا‌ي‌ مختلف مانند بلژیک، هندوستان، سنگال، لهستان، اندونزی و آمریکا خریداری شده است.

پارک پرندگان شهرستان بروجرد به عنوان اولین پارک پرندگان لرستان با الگو گرفتن از پارک‌های پرندگان کشور از جمله پارک پرندگان شهر اصفهان آغاز شد که امروز به یکی از پربازدیدترین پارکهای پرندگان غرب کشور تبدیل شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: