• سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۰ - ۰۹:۰۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 902-2485-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی:

دولت خسارتهای ناشی از انتقال آب الیگودرز به قم را جبران کند

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی گفت:دولت بايد خسارتهاي ناشي از انتقال آب اليگودرز به قم را جبران و يك سري امتيازات به مردم اين شهر بدهد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه لرستان،حجت الله رحمانی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: ما نگران اين نيستيم كه آب اليگودرز به قم مي رود، اما اجراي اين پروژه خسارتهاي زیادی به مردم منطقه وارد كرده است؛تعدادی از چاههاي كشاورزي و بسياري از قناتهاخشك و خيلي از باغات به ديم تبديل شده‌اند.

 

وي بیان داشت:سرمايه مردم در منطقه اليگودرز آب است، بنابراين دولت بايد اين خسارت‌ها را جبران و يك سري امتيازات به مردم بدهد.


نماينده مردم اليگودرز در مجلس شوراي اسلامي با تاکید بر اينكه كلنگ اين پروژه‌ در زمان دولت اصلاحات به زمين زده شد وآنها سرمايه مردم را بردند، یادآورشد: حتي در زمان كلنگ زني اين پروژه استاندار، فرماندار و نمايندگان مجلس را دعوت نكردند و استاندار قم را به عنوان استاندار لرستان منصوب كردند تا كسي معترض نباشد.


رحماني بيان داشت: با پيگيريها و اعتراضات انجام شده اعتبارات خوبي به سدحوضيان كه تعطيل شده، اختصاص يافت و فتاح، وزير وقت نيرو نيز اعلام كرد كه چون سرمايه مردم از دستشان رفته طرح‌هايي پيشنهاد شود كه با ارائه اين طرح‌ها قرار است دو سد ديگر در اليگودرز احداث شود.

 

وي با اشاره به اينكه سد حوضيان امسال يا سال آينده آبگيري مي شود، گفت: با پيگيری‌هاي انجام شده 108 ميليون مترمكعب حق آب و 50 ميليون مترمكعب ديگر از سازماندهي سخت آب زيرزميني به عنوان حق آب به مردم داده شد و شبكه آبياري پايين دست هم در حال اجراست. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: